صفحه اصلی / استقرار تیم گمرک در راه‌آهن یزد

استقرار تیم گمرک در راه‌آهن یزد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ سید مصطفی داودی مدیر کل راه آهن یزد گفت: با توجه به سیاست ها واهداف کلان راه آهن و در راستای جذب بارهای انبوه، بهبود ورونق اقتصادی ونظارت بیشتر بر روی کالاهای وارداتی و صادراتی، تیم گمرک یزد در محل اداره کل مستقر خواهد شد.
وی افزود: با توجه به اینکه راه آهن یزد در مرکز کشور ونقطه اتصال کریدور شمال جنوب و شرق و غرب کشورواقع شده ، برای سرعت بخشی به روند ورود وخروج کالا ، می توان از پتانسیل های صنعت ریلی استان استفاده موثر کرد.
وی عنوان کرد: به منظور دسترسی گمرک یزد به ناوگان ریلی، بایستی ۸ کیلومتر خط فرعی در محدوده شهرک صنعتی یزد احداث شود، بطوریکه با اتصال به ناوگان ریلی پیش بینی می شود سالیانه بالغ بر۴هزارو ۲۰۰کانتینر بوسیله قطار حمل و با برنامه ریزی مدون، این حجم انتقال به میزان قابل چشمگیری افزایش خواهد یافت.
مدیر کل راه آهن یزد گفت: درحال حاضر مقادیری کالا از قبیل کاشی و سرامیک، مواد شوینده، رول های پلاستیکی ، چینی آلات وروغن های صنعتی از خطوط بازرگانی ایستگاه یزد بارگیری وبه کشورها آسیای میانه حمل می شود که با رایزنی با تجار در صدد جذب وترانزیت هرچه بیشتر این کالاها هستیم.
همچنین به منظور تکریم ارباب رجوع وخدمت رسانی به مسافران، پروژه محوطه سازی ایستگاه میبد در دستور کارراه آهن یزد قرار گرفت.
سید مصطفی داودی در این باره گفت: محوطه ورودی ایستگاه میبد به مساحت ۹ هزار متر مربع است که تاکنون ۲۰هزار و۲۰۰متر خاک ریزی و۵۰۰متر جدول گذاری شده است که پس ار اتمام فاز اول، فازدو دوم آن شامل فضای سبز، تاسیسات، آسفالت و زیباسازی محوطه ، آغاز خواهد شد .

همچنین مطالعه کنید:

روحانی

دنیا و آژانس انرژی اتمی به ایران بدهکارند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *