صفحه اصلی / ۴۰ درصد فعالان اقتصادی بار مالیات را به دوش می کشند

۴۰ درصد فعالان اقتصادی بار مالیات را به دوش می کشند

 این میزان مالیات بالاست.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، محمد آزاد روز دوشنبه در همایش روسای اتحادیه آهن فروشان سراسر کشور که در تهران برگزار شد، افزود: با تلاش اتاق اصناف ایران و اتحادیه موفق شدیم توافق نامه ای با سازمان امور مالیاتی امضا کنیم که بر اساس آن بند ز تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۶ اصلاح و مالیات ارزش افزوده این صنف به ۶ درصد کاهش یافت.
وی تصریح کرد: اتحادیه آهن فروشان تهران بیش از ۳ هزار عضو داشت که به دلیل ساختار اشتباه قانون مالیات بر ارزش افزوده حدود یک هزار و و ۴۰۰ هزار واحد آن تعطیل شدند.
آزاد ادامه داد: آن دسته از فروشندگان آهن الات که نسبت به ثبت نام و ارایه اظهار نامه دوره های گدشته اقدام نکرده اند، تا پایان آذرماه امسال فرصت ثبت نام خواهند داشت.
وی تاکید کرد : از ابتدای سال ۹۷ تمامی اعضای این صنف از نرم افزار صندوق مکانیزه استفاده خواهند کرد و استفاده از این نرم افزار نیازی به دستورالعمل ندارد و باعث شفافیت مالیاتی  و واقعی شدن دریافت مالیات خواهد شد.
آزاد با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد بار مالیاتی را فعالان اقتصادی به دوش می کشند،  افزود: ما معتقد  به پرداخت مالیلت هستیم اما اینکه ۶۰ درصد فرار مالیاتی وجود دارد عادلانه نیست که امیدواریم یک روز به جای درآمد نفتی شاهد افزایش صادرات غیرنفتی و کسب درآمدهای ارزی باشیم .
وی اظهار کرد: ضریب مالیاتی آهن فروشان ۲ درصد است درحالی که ضریب سود برای این صنف تنها یک درصد است. بیش از ۲۰ هزار عضو در اتحادیه های آهن فروشان سراسر کشور وجود دارد.

همچنین مطالعه کنید:

بازارها در فاز احتیاط

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، بازار سهام در حالت نزولی قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *