صفحه اصلی / اولین ایستگاه فضایی چین تا آوریل ۲۰۱۸ نابود می‌شود

اولین ایستگاه فضایی چین تا آوریل ۲۰۱۸ نابود می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا اداره امور فضایی سازمان ملل متحد به چین اعلام کرده است که ایستگاه فضایی تیانگونگ-۱ تا هشت ماه آینده وارد جو زمین شده و نابود خواهد شد.
پیش از این پیش‌بینی شده بود که این سقوط تا ماه فوریه اتفاق خواهد افتاد.
این ایستگاه فضایی در سپتامبر ۲۰۱۱ به فضا پرتاب شد و از سال ۲۰۱۶ فعالیت علمی خود را متوقف کرد اما تا به امروز ساختار ظاهری خود را حفظ کرده است.
در حال حاضر این ایستگاه فضایی در ارتفاع ۳۴۹ کیلومتری سطح زمین قرار دارد اما روزانه ۱۶۰ متر از ارتفاع آن کاسته می‌شود.
مراکز مختلف نظارتی در عرصه فضا پیش‌بینی‌های متفاوتی در رابطه با تاریخ ورود این ایستگاه به جو انجام داده‌اند که بیشتر آنها ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس و آوریل ۲۰۱۸ را به عنوان تاریخ نابودی کامل ایستگاه تیانگونگ-۱ اعلام کرده‌اند.
بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که نابودی این ایستگاه خطری برای هواپیماها و وسایل نقلیه هوایی نخواهد داشت و احتمال بروز حادثه بسیار ناچیز است.
در اعلامیه سازمان ملل به چین آمده است که این کشور باید به طور کامل بر روند ورود این ایستگاه به جو نظارت کند و اطلاعات کامل در رابطه با این اتفاق را منتشر کند.
همچنین این سازمان چین را موظف کرده است که در زمان وقوع سقوط قطعی از طریق کانال‌های دیپلماتیک اطلاع‌رسانی کند.
ایستگاه فضایی تیانگونگ-۱ پس از آنکه درخواست چین برای همکاری در پروژه ایستگاه فضایی بین‌المللی رد شد، بوسیله آژانس فضایی چین ساخته و به فضا پرتاب شد.
چین اعلام کرد که این ایستگاه به عنوان یک نمونه اولیه و غیردائم خواهد بود و نمونه ثانویه‌ای از آن را در سال ۲۰۱۶ با نام "تیانگونگ-۲" تولید و راه‌اندازی کرد.

همچنین مطالعه کنید:

ایران خودرو

محصولات ایران‌خودرو گران شد + جدول

شرکت ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد که به علت نرخ جدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *