صفحه اصلی / ساماندهی و آشکارسازی نقاط پرتصادف فارس تا پایان شهریورماه

ساماندهی و آشکارسازی نقاط پرتصادف فارس تا پایان شهریورماه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل‌و ‌نقل جاده‌ای فارس، عزیزالله روشن با تاکید بر اهمیت رفع و اصلاح نقاط پرتصادف گفت: در سال ۹۵ از مجموع ۲۰۴نقطه شناسایی شده توسط تیم استانی ۱۷۰ نقطه به تصویب کمیسیون ایمنی راه‌ها رسید که شامل ۱۲۱ نقطه پرتصادف و ۴۹ نقطه دارای تصادف بود.
روشن ادامه داد: اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس ۱۰ نقطه را که تاکنون در آن تصادفی رخ نداده است نیز به این نقاط اضافه کرده‌ایم تا از حوادث احتمالی در این نقاط پیشگیری شود.
وی در خصوص بخشنده‌کردن نقاط دارای تصادف نیز گفت: در سال جاری توسط اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس برای ۳۰ کیلومتر از راه‌ها عملیات بخشنده‌کردن صورت گرفته است.
معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته افزود: ۴۷ نقطه از ۱۲۱ نقطه آشکارسازی شده است، عملیات ۲۷ نقطه تا آخر هفته به پایان می‌رسد و سایر نقاط تا پایان شهریور ماه به طور کامل آشکارسازی می‌شود.
وی با تأکید بر مختلف بودن علل بالابودن تصادفات در فارس گفت: علل تصادفات بستگی به سه مورد اصلی جاده، خودرو و انسان دارد که متأسفانه خطاهای انسانی زیاد است و با ارتقای فرهنگ رانندگی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تعداد تصادفات به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
روشن اضافه کرد: خودروهای داخلی نیز نیاز جدی به ارتقای سطح کیفی خود دارند و در برخی خودروها و به‌ویژه پراید سطح امنیت بسیار پایین است اما در حوزه جاده، شرایط جغرافیایی، میزان ترافیک جاده، کیفیت ساخت و علل بسیار دیگری باعث پایین آمدن و یا بالارفتن امنیت جاده می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: راهداری عملیات‌های متعدد و متفاوتی از قبیل آشکارسازی، آرام‌سازی، اصلاح شیب شیروانی، بخشنده‌کردن، تعریض، اجرای شیارهای لرزاننده، نصب دیوارهای جدا کننده، نصب حفاظ و گاردریل و بسیاری امور دیگر را به صورت شبانه‌روزی در تمام طول سال با تمام توان و ظرفیت خویش انجام می‌دهد.

همچنین مطالعه کنید:

اوراق تسهیلات مسکن به نرخ بهمن۹۸ بازگشت

به گزارش کسب و کار نیوز، در پی افزایش رکود مسکن، تعطیلی دو هفته‌ای بنگاه‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *