چهارشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
صفحه اصلی / ۳شرکت اروپایی در آستانه سرمایه گذاری ۵میلیارد دلاری در پتروشیمی ایران

۳شرکت اروپایی در آستانه سرمایه گذاری ۵میلیارد دلاری در پتروشیمی ایران

به گزارش یکشنبه وزارت نفت، «حسین علیمراد» افزود: پس از برجام ۱۰ میلیارد دلار تفاهمنامه سرمایه گذاری مستقیم خارجی در صنعت پتروشیمی ‌با کشورهای اروپایی و آسیای شرقی امضا شد که به‌زودی بخشی از آن مربوط به شرکت‌های معتبر اروپایی، به امضای قرارداد نهایی و جذب در این صنعت منجر می شود.
علیمراد تصریح کرد: در چند هفته گذشته روند مذاکره با این شرکت‌ها وارد مرحله جدید شده است و می توان گفت ورود سرمایه گذاری‌ های جدید به طرح‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی ایران در حال تحقق است.
مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد بازگشت سرمایه در صنعت پتروشیمی ایران تضمین و تایید شده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در دولت یازدهم، به منظور تکمیل طرح‌های نیمه تمام و اجرای طرح‌های جدید و دستیابی به افزایش تولید، شرکت ملی صنایع پتروشیمی در قالب سیاست های دولت و در چارچوب اقتصاد مقاومتی به برقراری و تقویت تعاملات داخلی و بین المللی برای جذب سرمایه‌های خارجی و تامین منابع مالی و دانش‌های فنی به‌روز تمرکز کرد.
آگاهی کامل شرکت های خارجی از امنیت و مزایای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران سبب شد در پسابرجام، کشور با سیل علاقه‌مندان و سرمایه گذاران این صنعت روبرو شود.
خوراک فراوان، دسترسی به آب های آزاد، نیروی انسانی جوان و متخصص، بازار بزرگ و رو به رشد داخلی محصولات پتروشیمی و زیرساخت های لازم، از فرصت‌های مناسب سودآوری و ارزش افزایی صنعت پتروشیمی کشور است.
در سال ۱۳۹۲ میزان صادرات محصولات پتروشیمی ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود که در پایان سال ۱۳۹۵ به ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن افزایش یافت.
ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی در دوره زمانی سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ با بیش از ۹ درصد رشد از ناحیه اجرای ۱۲ طرح تولیدی و یک طرح توسعه ای سرویس های جانبی بیش از پنج میلیون تن رشد کرد.
اجرای برجام و رفع تحریم ها باعث جهش در صادرات محصولات پتروشیمی شده و بازارهای جدیدی را در اروپا و آمریکای جنوبی به روی محصولات ایرانی گشوده است.

همچنین مطالعه کنید:

هزینه یک وعده افطاری؛ ۲۲۶ هزار تومان

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، از آنجایی که شیوع کرونا و کاهش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *