صفحه اصلی / جابه‌جایی کالا در بندر کیش به مرز ۶۰۰ هزار تن رسید

جابه‌جایی کالا در بندر کیش به مرز ۶۰۰ هزار تن رسید

به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، احمد شهریاری ضمن ارایه گزارشی از عملکرد بندر کیش طی چهار ماه نخست سال جاری گفت: از آغاز سال جاری تا پایان تیرماه، در مجموع ۵۹۵ هزار و ۹۵۲ تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.
وی ادامه داد: از این میزان، ۵۰۰ هزار و ۱۵ تن به کالای غیر نفتی و ۹۵ هزار و ۹۳۷ تن کالای نفتی اختصاص دارد.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش ۴۱ درصدی صادرات غیر نفتی در این بندر سخن به میان آورد و گفت: طی چهارماه اخیر، بالغ بر ۱۲۴۶ تن از این گونه کالاها به خارج از کشور صادر شد.
شهریاری همچنین واردات کالاهای غیرنفتی را بالغ بر ۱۵ هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است.
به گفته وی، طی چهار ماه نخست سال جاری، ۴۸۳ هزار و ۵۷۴ تن کالای غیر نفتی در این بندر کابوتاژ شد.
شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر کیش را ۴۵۹۷ فروند با رشد سه درصدی اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۲۲۴ فروند شناور بالای هزار تن و ۴۳۷۳ فروند زیر هزار تن وزن داشته است.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از رونق تفریحات و گشت‌های دریایی در چهارماه اخیر خبر داد و  خاطرنشان کرد: علاوه بر فعالیت‌های مسافری، ۲۰۹ هزار و ۲۴۹ نفر از لذت گشت‌های دریایی با شناورهای تفریحی بهره‌مند شدند که افزایش ۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته به ثبت رسید.
این مقام مسؤول در پایان ضمن اشاره به ترابری ۲۲۲ هزار نفر مسافر از طریق این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: طی این مدت، ۳۸ هزار و ۷۵۰ دستگاه خودرو نیز توسط شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای دریایی جزیره کیش به چارک و آفتاب و برعکس ترابری شد.

همچنین مطالعه کنید:

ایران خودرو

محصولات ایران‌خودرو گران شد + جدول

شرکت ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد که به علت نرخ جدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *