صفحه اصلی / ایران به سطحی از تکنولوژی رسیده که صادرکننده تکنولوژی باشد

ایران به سطحی از تکنولوژی رسیده که صادرکننده تکنولوژی باشد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، 'رضا رحمانی' روز یکشنبه در مراسم امضای قرارداد انتقال تکنولوژی طراحی و ساخت تابلوهای برق از شرکت جابون به شرکت الکتروشیلد روسیه که در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: سیاست نظام جمهوری اسلامی و دولت حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان است و خوشحالیم که شرکت های ما به مرتبه صادرات تکنولوژی رسیدند.
وی با بیان اینکه همکاری با کشورهای منطقه به ویژه روسیه از اولویت های ماست، گفت: ایران و روسیه با جمعیت بالا ، جمعیت قابل توجه همسایگان و بازارهای بکر منطقه خلیج فارس و سی آی اس فرصت خوبی برای همکاری ایران و روسیه و به نفع هر دو کشور است. 
رحمانی تاکید کرد: سیاست کشورمان گسترش، تعمیق روابط و استفاده از فرصت های تجاری منطقه است است. 
قائم مقام وزیر صنعت با اشاره به امضای قرارداد بین شرکت ایران و روسیه گفت: این قرارداد فتح بابی برای قراردادهای دیگر است که وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از آن حمایت می کند. 
به گزارش ایرنا قرارداد انتقال تکنولوژی طراحی و ساخت تابلوهای برق از شرکت جابون به شرکت الکتروشیلد روسیه اولین قراردادی است که در آن تکنولوژی از ایران به یکی از شرکت های معتبر اروپایی صادر می شود و براساس این قرارداد شرکت الکتروشیلد به شکل مستمر قطعات مورد نیاز خود را از شرکت ایرانی جابون خریداری می کند. 
همچنین به موجب این قرارداد زمینه همکاری برای پروژه های کشورهای منطقه همچون عراق و سوریه که کشور روسیه بر آنه نفوذ اقصادی دارد فراهم می شود. 
«اریک بریست» نماینده شرکت الکتروشیلد نیز درباره این قرارداد گفت: شرکت ما متخصص در بازسازی، نوسازی، تولید انرژی و توزیع برق فشار قوی، متوسط و ضعیف است و این قرارداد قدم اولیه برای همکاری های طولانی مدت بین ایران و روسیه است. 
وی با اشاره به اینکه ایرانیان از دانش فنی و ا نگیزه بالایی برخوردار هستند، گفت: شرکت ما اعلام می کند که آمادگی همکاری برای پروژه های داخلی و فاینانس این پروژه ها را دارد.

همچنین مطالعه کنید:

بازارها در فاز احتیاط

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، بازار سهام در حالت نزولی قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *