صفحه اصلی / بانک صنعت و معدن نقش به سزایی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد

بانک صنعت و معدن نقش به سزایی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد

 در چند سال اخیر گفت: بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه ای است که با توجه به تخصصی که دارد قطعا بر بهبود وضعیت اقتصادی ، تولید ، صنعت و ایجاد اشتغال تاثیرگذار بوده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: این بانک با توجه به پتانسیل بالایی که در رونق صنایع کوچک و متوسط دارد می تواند در تحقق شعار مقام معظم رهبری در سال جاری یعنی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نقش پررنگ تری را نسبت به بانک های دیگر داشته باشد.
وی در خصوص مشکلات فعلی تولید کشور بیان داشت: در حال حاضر مشکلات و موانع مختلفی بر سر راه رونق تولید وجود دارد ، در حوزه مالی و پولی بسیاری از بنگاه های تولیدی به دلیل نداشتن سرمایه در گردش تعطیل شده اند و از سوی دیگر به دلیل ازدیاد ورود غیرقانونی اجناس ، بازار رقابت برای این بنگاه ها فراهم نیست به همین خاطر بستری برای افزایش کیفی محصولات و نوسازی و تجهیز دستگاه های آنها نیز وجود ندارد.
در ادامه این نماینده مردم در مجلس دهم پیشنهادهایی را برای بهبود فعالیت های بانک صنعت و معدن ارائه کرد و گفت: کاهش فرآیند بوروکراسی اداری، توجه بیشتر به طرح های تولیدی در استان های کمتر برخوردار و افزایش میزان تسهیل گری از جمله مواردی است که به همین منظور می توان در این بانک دنبال کرد.
فرشادان با بیان این که برخی از استان های کشور آمادگی رشد صنعتی را دارند اما توجه کمتری به آنها می شود بیان داشت: چند طرح صنعتی در استان کردستان منتظر تسهیلات بانک صنعت و معدن هستند که در صورت انجام این امر کاستی ها در حوزه صنعت و تولید استان کاهش زیادی خواهد یافت.
وی پیشنهاد کرد که بانک صنعت و معدن حمایت های خود را از طرح های صنعتی در شکل مشاوره و آموزش به اجرا بگذارد و افزود:بانک صنعت و معدن یک بانک موفق است که با دانش و تجربه کافی در مسیر انجام ماموریت های خود حرکت می کند و باید در نظر داشت که حضور جناب مهندس افخمی در چند سال اخیر باعث ایجاد تغییرات مثبتی دراین بانک شده است .

همچنین مطالعه کنید:

تخلف بانکها از سود مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، از آنجا که همواره بانک‌ها از سودهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *