صفحه اصلی / بازدید قالیباف از بلندترین خط مترو خاورمیانه

بازدید قالیباف از بلندترین خط مترو خاورمیانه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،  صبح چهارشنبه ۱۱ مرداد ۹۶، محمدباقر قالیباف شهردار تهران به همراه اهالی رسانه از روند اجرایی خط ۶ مترو بازدید کرد. طول کل مسیر خط ۳۲ کیلومتر است که همراه ۶ کیلومتر توسعه جنوبی کل طول پروژه به ۳۸ کیلومتر می رسد که بلندترین خط مترو خاورمیانه است.
این خط ۲۷ ایستگاه به همراه ۴ ایستگاه در بخش توسعه جنوبی دارد. ۲۵ هواکش میانی تونل ۲۶ پله اضطراری ۳ پست برق HVS، شش تقاطع با خطوط دیگر مترو از دیگر مشخصات خط ۶ مترو است.
خط ۶ مترو در دو فاز به بهره برداری می رسد که فاز اول از دولت آباد تا میدان شهدا است. ریل گذاری این بخش به طور کامل انجام شده و بهره برداری از سه ایستگاه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا که آماده نصب تجهیزات است و متوسط پیشرفت سازه های بهره برداری آن ۹۹ درصد است. همچینین در فاز دوم بهره برداری ایستگاه های میدان شهدا تا سولقان به بهره برداری می رسد که ریل گذاری این ۳۲ کیلومتر ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. همچنین ۱۰ ایستگاه این خط دولت آباد، بعثت، شهدا، شهدای هفتم تیر، کارگر، مرزداران، یادگار امام، شهید اشرفی اصفهانی، شهر زیبا و سولقان که متوسط پیشرفت سازهای بهره برداری ۹۷ درصد است.
خط ۶ مترو تهران از شهرک کن در شمال غربی تهران آغاز و با  گذاشت از خیابان کوهسار و بزرگراه همت و اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و در عبور از بزرگراه یادگار امام در ادامه مسیر به میدان ولیعصر، هفتم تیر، امام حسین و شهدا می رسد. سپس با عبور از خیابان ۱۷ شهریور به منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می شود.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۸۰ درصدی معاملات اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش کسب و کار نیوز، ‌اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن یا همان اوراق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *