صفحه اصلی / سهم قطعات ایرانی در برلیانس کراس تا پایان سال ۹۷ به ۴۰ درصد می رسد

سهم قطعات ایرانی در برلیانس کراس تا پایان سال ۹۷ به ۴۰ درصد می رسد

 و گفت: نخستین خودروی تولیدی ایران با استاندارد یورو ۵ به زودی وارد بازار می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سایپا نیوز، «پژمان شادچهره» در برنامه معرفی و تست خودروی برلیانس کراس توسط خبرنگاران گفت: داخلی سازی این خودرو اکنون در سطح ۲۰ درصد و شامل تایرها، شیشه ها، بخشی از سیستم تعلیق، صندلی های خودرو، کمربندهای ایمنی و سیستم اگزوز است و این موضوع با همکاری قطعه سازان داخلی و با نظارت و تایید شرکت برلیانس انجام می شود.
شادچهره تصریح کرد: برنامه پارس خودرو رساندن داخلی سازی برلیانس کراس به ۳۰ درصد تا پایان امسال و ۴۰ درصد تا پایان سال ۹۷ است.
وی خاطرنشان کرد: نزدیک به سه ماه است که برای تولید انبوه این خودرو آمادگی وجود دارد، اما برای عرضه آن تا اطمینان از تامین کافی قطعات و خدمات پس از فروش آن تا امروز صبر کرده ایم.
مدیر مهندسی و توسعه محصول پارس خودرو گفت: تیراژ تولید این خودرو تا پایان امسال چهار هزار دستگاه است و سقف دو رنگ این خودرو، عامل اساسی است که تولید آن را در عمل مشکل کرده اما در صورت استقبال مشتریان از محصول، آمادگی افزایش تیراژ نیز وجود دارد. البته باید بیان کرد که رنگ سقف این خودرو برای نخستین بار در خودروهای تولیدی داخلی کشور با رنگی متفاوت از بدنه تولید می شود.
وی در بیان برخی مشخصات و ویژگی های این خودرو خاطرنشان کرد: میزان مصرف سوخت آن به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش ۶.۳ لیتر در سیکل بین شهری، ۹.۵ لیتر در سیکل شهری و ۷.۵ لیتر در سیکل ترکیبی است.
شاد چهره گفت: گیربکس چهار سرعته اتومات با فناوری شرکت «هیوندای پاور تک»، موتور بنزینی خطی با فناوری شرکت میتسوبیشی چهار سیلندر با حجم ۱۴۹۸ سی سی و ۱۶ سوپاپ و قدرت ۱۰۳ اسب بخار از جمله ویژگی های این خودرو است.

همچنین مطالعه کنید:

تخلف بانکها از سود مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، از آنجا که همواره بانک‌ها از سودهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *