صفحه اصلی / تایید قرارداد توتال در هیات نظارت بر منابع نفتی

تایید قرارداد توتال در هیات نظارت بر منابع نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، فریدون حسنوند با اشاره به نشست هیات عالی نظارت بر منابع نفتی برای بررسی قرارداد ایران و توتال اعلام کرد: پس از پنج جلسه بحث و بررسی بر روی مفاد قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی بین ایران و توتال، این قرارداد در جلسه روز دوشنبه ۹ مرداد ماه به تایید رسید.
او تصریح کرد: برای بررسی قرارداد با توتال افرادی که متخصص قراردادها هستند، همانند کارشناسان وزارت نفت و رییس هیات هفت‌نفره تطبیق الگوی قراردادها که مسئولیت آن برعهده آقای فروزنده است، حضور داشتند و همچنین مجلس و دادستانی کل کشور این قرارداد را بررسی کردند.
رییس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هیات عالی نظارت بر منابع نفتی به‌صورت مستمر بر اجرای قرارداد ایران و توتال نظارت می کند، اظهار داشت: ازسوی دیگر مقرر شده که برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌ها که در قرارداد ایران و توتال وجود دارد، در آینده مدنظر قرار گیرد تا برخی نگرانی‌ها برطرف شود.
حسنوند که با خانه ملت گفت‌وگو می‌کرد، یادآور شد: در نشست روز دوشنبه برخی مواردی که به نوعی منافع کشور را تامین کرده و از سوی دیگر مسائل محرمانگی و رازداری و  بررسی قرارداد پیش از انعقاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قراردادهای آینده برخی اشکالات قانونی در مصوبات مجلس برطرف می‌شود تا قراردادها با اطمینان خاطر بیشتری به مرحله امضا و اجرا برسد، تصریح کرد: مقرر شد گزارش هیات عالی نظارت بر منابع نفتی جهت استحضار مقام معظم رهبری و سران سه‌قوه برای آنها ارسال شود تا در جریان بررسی‌ها و قرارداد قرار گیرند.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۸۰ درصدی معاملات اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش کسب و کار نیوز، ‌اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن یا همان اوراق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *