صفحه اصلی / نجات ۷ صیاد گرفتار شده در طوفان

نجات ۷ صیاد گرفتار شده در طوفان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان ٧ نفر صیاد طی دو روز و در سه حادثه جداگانه در آب‌های دریای عمان خبر داد.
سیدحسن ابراهیمی در خصوص جزئیات این حوادث اظهار داشت: حادثه اول که در تاریخ ٩٦/٥/٤ رخ داد؛ ٣ سرنشین قایق صیادی که به علت هوای طوفانی و مشکل موتوری در فاصله ٩ مایلی بندر چابهار مضطرّ در دریا و نیاز مبرم به کمک داشتند توسط شناور ناجی ٥ نجات داده شدند.
وی افزود: در حادثه دوم که طی همان روز و در عملیاتی دیگر انجام پذیرفت پس از اطلاع مرکز جستجو و نجات، شناور ناجی ٥ به محل حادثه اعزام شد که در ساعت ١٢ و ٢٠ دقیقه در فاصله ١٧ مایلی بندر چابهار موفق به نجات ٢ سرنشین قایق صیادی شدند.
وی در ادامه از نجات ٢ سرنشین یک قایق صیادی دیگر پس از ١٨ ساعت سرگردانی در آبهای دریای عمان خبرداد.
وی اظهار داشت: در تاریخ ٩٦/٥/٥ مرکز MRCC اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به محض دریافت کمک و موقعیت یک قایق صیادی که دچار مشکل موتوری شده بود، با واکنش سریع و مدیریت عملیات؛ شناورهای ناجی ٥ و همیار ناجی به محل حادثه اعزام و موفق به نجات ٢ سرنشین قایق گرفتار پس از ١٨ ساعت سرگردانی در آبهای دریای عمان شدند.
این مقام مسئول با بیان اینکه نجات یافتگان در صحّت کامل به سر می‌برند و وضعیت سلامتی آنها رضایتبخش گزارش شده است، به فرماندهان و خدمه شناورهای سنتی و لنج‌ها توصیه کرد: قبل از اعزام به دریا حتماً به اطلاعات هواشناسی روزانه و اخطاریه های هواشناسی که توسط سامانه SMS برای مسئولین شیلاتی، دهیارها و بزرگان هر منطقه ساحلی ارسال می‌شود توجه لازم و ویژه داشته باشند. همچنین جهت اطلاع از وضعیت دریا با شماره ٣٥٣٢١٤١٥ ٠٥٤ تماس حاصل نموده و در هوای نامناسب از رفتن به دریا خودداری نمایند.
وی همچنین از صیادان خواست قبل از اعزام به دریا مسیر صید خود را به آشنایان اعلام نمایند و قایق‌ها به وسایل ارتباطی و GPS مجهز باشند.
شماره چهار رقمی ١٥٥٠ (مرکز جستجو و نجات دریایی) به صورت ٢٤ ساعته آماده دریافت اطلاعات سوانح دریایی استان است.

 

همچنین مطالعه کنید:

تهدید اشتغال۱۲۰ هزار نفر در صنایع لبنی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، دبیر انجمن صنایع لبنی ایران در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *