صفحه اصلی / تاخیر در ترخیص محصولات بهداشتی و خطر نابودی آنها

تاخیر در ترخیص محصولات بهداشتی و خطر نابودی آنها

به موجب اطلاعیه‌ای که این وزارتخانه چندی پیش در سایت سازمان گذاشته بود، این سامانه از تاریخ 27 تیر ماه سال جاری تا تاریخ 30 تیر به دلیل به‌روزرسانی غیر فعال شد، ولی متاسفانه به دلایلی این موضوع تا تاریخ 31 تیر طول کشید که منجر به مشکلاتی برای وارد‌کنندگان و برخی از شرکت‌های بهداشتی و دارویی شد.
مدیرعامل یکی از شرکت‌های دارویی در این رابطه به «کسب‌وکار» گفت: گاهی چنین مشکلی برای سامانه پیش می‌آید و پرداخت عوارض در سامانه به مشکل بر می‌خورد. به همین دلیل سازمان گمرک نیز مجوز نهایی برای ترخیص کالا را صادر نمی‌کند و واردکنندگان به مشکل بر می‌خورند. 
وی با تاکید بر اینکه این مساله در حال حاضر به دغدغه وارد‌کنندگان و حتی برخی از شرکت‌ها تبدیل شده است، گفت: بسیاری از کالاهای بهداشتی و دارویی در گمرک باقی می‌مانند، در حالی که هر کدام از این مواد تاریخ انقضای مشخصی داشته و در معرض خطر نابودی قرار دارند. 
مدیرعامل شرکت دارویی گفت: اگر مسئولان به حل مشکل این سامانه و خطاهایی که هر از چند گاه یک بار برای آن پیش می‌آید، دقت نکنند کالا و محصولات بسیاری از دست می‌رود. به همین دلیل جا دارد مسئولان در رابطه با این موضوع دقت بیشتری به خرج دهند.

همچنین مطالعه کنید:

ام‌باپه

ام‌باپه در المپیک توکیو شرکت می‌کند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, المپیک ۲۰۲۰ به میزبان توکیو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *