صفحه اصلی / آغاز طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در بانک کشاورزی

آغاز طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در بانک کشاورزی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، در طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج کلیه بانک های منتخب موظف هستند با در نظر گرفتن اولویت استان های محروم و کمتر برخوردار و افرادی که از قبل در نوبت دریافت این تسهیلات بوده اند نسبت به اعطای وام قرض الحسنه ازدواج طبق دستورالعمل جدید اقدام کنند.
این طرح به مناسبت  دهه کرامت آغاز و طی مرداد و شهریور سال جاری ادامه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش ، بانک کشاورزی طی چهارسال اخیر، در راستای مسئولیت اجتماعی خود و در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید با هدف تحکیم بنیان خانواده، ترویج و سهولت اجرای سنت حسنه ازدواج و افزایش امید به زندگی در کشور بالغ بر 18 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به 354 هزار زوج واجد شرایط پرداخت کرده است.
شایان ذکر است سید علی اصغر میر محمد صادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، در نشست خبری خود در این باره اعلام کرد بانک مرکزی در راستای اجرای بند (ج) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ موضوع اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج می کوشد با کمک بانک های عامل از جمله بانک کشاورزی و با ابلاغ سهمیه های مربوط به هر بانک، صف دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را تا پایان شهریور به کمتر از ۵۰ هزار نفر کاهش دهد و بانک های عامل این طرح برای هر فقره وام ازدواج صرفا باید یک نفر ضامن معتبر اخذ کنند.
این گزارش می افزاید فرهاد فنودی مدیر امور اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی در گفتگوی خبری، شرایط دریافت وام را ابتدا ثبت نام مزدوجین در سامانه تسهیلات ازدواج بانک مرکزی اعلام کرد و گفت: در صورتی که متقاضیان بانک کشاورزی را انتخاب کرده باشند با مراجعه به شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور و ارایه کامل مدارک و مستندات می توانند طی 48 ساعت از این تسهیلات برخوردار شوند.
به گفته وی، مجموع مبلغ پرداختی برای زوجین 200 میلیون ریال درنظر گرفته شده است و براساس مصوبه جدید زوجین برای دریافت این تسهیلات باید علاوه بر مستندات شناسنامه، کارت پایان خدمت، کارت ملی و یک ضامن مورد قبول به بانک معرفی کنند.
وی کارمزد این تسهیلات را 4 درصد عنوان کرد و گفت: بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه مطابق با دستور العمل بانک مرکزی 60 ماه و به مدت پنج سال است.
متقاضیان برای ثبت نام می توانند به سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به نشانی زیر مراجعه کنند.
www.ve.cbi.ir

همچنین مطالعه کنید:

کام تلخ صادرکنندگان عسل

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، اما این صنعت در سالهای اخیر بخصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *