صفحه اصلی / برای پهنه‌های زغال سنگ باید تامین مالی ایجاد شود

برای پهنه‌های زغال سنگ باید تامین مالی ایجاد شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی و رفع مشکل گردش مالی در صنعت زغال استان کرمان اشتغال در حوزه صنعت زغال سنگ شهرستان های راور، کوهبنان و زرند را یکی از ظرفیت های مهم استان کرمان دانست که مغفول مانده است و گفت: با توجه به شرایط بحرانی ایجاد شده، این صنعت به عنوان یکی از ظرفیت های استان کرمان در آستانه نابودی است.
وی یادآورشد: هزاران نفر در شمال کرمان به کار در معدن مشغول هستند، اما وجود برخی مسائل از جمله انحصاری بودن فروش زغال سنگ کرمان به ذوب آهن اصفهان و واردات زغال سنگ و افت قیمت و بدون مشتری ماندن محصول موجب بروز مشکلاتی برای معادن کرمان شده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تامین مالی برای پهنه های زغال سنگ ایجاد شود، افزود: در هر پهنه معدنی با ده میلیارد تومان سرمایه گذاری، می‌توان بیش از 500 نفر اشتغال زایی کرد.
پورابراهیمی بر ممنوعیت واردات کک به کشور بر اساس منویات مقام معظم رهبری تاکید کرد و یادآور شد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در سطح کلان و منطقه ای برای حمایت از این مجموعه ها اقدام نماید و برگزاری این جلسه با پیگیری های استاندار کرمان، در راستای کمک به خریدار (ذوب آهن اصفهان) و تولیدکننده (زغال سنگ کرمان) انجام گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

internet

هدررفت منابع در ایجاد شبکه ملی اطلاعات

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز،  برخی پلتفرم‌ها در این روزهای مسدودسازی اینترنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *