صفحه اصلی / بررسی گروه ایران در جام جهانی نوجوانان هند

بررسی گروه ایران در جام جهانی نوجوانان هند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازایسنا,  تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در جام جهانی ۲۰۱۷ هند با تیم‌های آلمان، گینه و کاستاریکا همگروه شد. این رقابت‌ها از تاریخ ۱۶ مهر سال جاری در چند شهر هند برگزار می‌شود و تیم ایران در گروه C و در شهر گوا به میدان می‌رود.
تیم ملی ایران برای رسیدن به این مسابقات در رقابت‌های قهرمانی فوتبال آسیا توانست مقام نایب قهرمانی آسیا دست یابد. شاگردان عباس چمنیان بعد از صعود به این جام جهانی یک سال فرصت داشتند به آماده‌سازی بهتر این تیم بپردازند و تقریبا آن تیم نسبت به یک سال پیش متحول شده است.
تیم ملی ایران تاکنون چهار بار به جام جهانی نوجوانان صعود کرده و در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ توانسته تا مرحله یک هشتم نهایی صعود کند. نخستین تجربه ایران در این رقابت‌ها به سال ۲۰۰۱ بازمی‌گردد که با کسب سه شکست از دور رقابت‌ها حذف شد.
هرسه رقیب ایران در این رقابت‌ها توانستند عملکرد بسیار خوبی را در قاره‌های خود ارائه دهند. در ادامه این گزارش به بررسی عملکرد رقبای ایران در سه قاره اروپا، آمریکای شمالی و آفریقا می‌پردازیم.
تیم ملی آلمان
تیم ملی آلمان در سال ۲۰۱۷ در مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در مرحله نیمه‌نهایی مقابل رقبای خود شکست خورد اما توانست مجوز حضور در جام جهانی را به دست آورد. آلمان‌ها در ادوار حضور خود در جام جهانی یک بار دوم شدند که به سال ۱۹۸۵ باز می‌گردد. همچنین این کشور در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۷ در رده سوم و در سال ۱۹۹۷ در رده چهارم جهان ایستاده است.
از بهترین بازیکنان آلمان در جام جهانی جوانان می‌توان به تونی کروس اشاره کرد که در سال ۲۰۰۷ توپ طلای مسابقات را از آن خود کرد.
تیم ملی گینه
نماینده فوتبال آفریقا در رقابت‌های قهرمانی این قاره مرحله نیمه نهایی صعود کرد اما در پایان مقام سوم این رقابت‌ها را به دست آورد و راهی جام جهانی شد.
آنها در سال‌های ۲۰۱۵، ۱۹۹۵، ۱۹۸۹ و ۱۹۸۵ در جام جهانی حضور داشته‌اند. بهترین رتبه این تیم چهارمی جهان در سال ۱۹۸۵ است.
تیم ملی کاستاریکا
این تیم در رقابت‌های قهرمانی کونکاکاف به صورت مشترک مقام سوم این قاره را به دست آورد و به جام جهانی صعود کرد.
آنها در دوره‌های زیادی در این رقابت‌ها حضور داشتند اما همواره تا  مرحله یک چهارم نهایی مسابقات صعود کردند و رتبه‌ای بهتر از این به دست نیاورده‌اند.
آنها در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۰۹، ۲۰۰۷، ۲۰۰۵، ۲۰۰۳، ۲۰۰۱، ۱۹۹۷، ۱۹۹۵ و ۱۹۸۵ در جام‌جهانی حاضر شدند.

همچنین مطالعه کنید:

کام تلخ صادرکنندگان عسل

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، اما این صنعت در سالهای اخیر بخصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *