صفحه اصلی / سومین مصوبه ممنوعیت خرید کالای خارجی

سومین مصوبه ممنوعیت خرید کالای خارجی

گفت: هنوز لیست کالاهای ممنوعه به این سازمان ابلاغ نشده است. به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازایسنا،  علی علی آبادی با اشاره به این که هیات دولت ممنوعیت خرید ۱۱۴ کالای خارجی مشابه تولید داخلی توسط دستگاه‌های دولتی را مصوب کرده است، اظهار کرد: این مصوبه مربوط به دستگاه‌های دولتی است و مشمول عموم مردم نمی‌شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ گونه ابلاغیه‌ای به سازمان توسعه تجارت ارسال نشده و منتظر هستیم تا پس از ابلاغ هیات دولت اسامی کالاهای مربوطه مشخص شود.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با بیان این که در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ دو مصوبه مشابه در این رابطه وجود داشت، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۳ معادل ۱۸۳ ردیف و در سال ۱۳۹۴ معادل ۱۸۱ ردیف کالای خارجی مشابه تولید داخل با ممنوعیت واردات توسط دستگاه‌های دولتی مواجه شدند و مصوبه روز گذشته هیات دولت سومین مصوبه در این رابطه است.
، هیئت وزیران به ریاست حجت­‌الاسلام والمسلمین روحانی، رییس­ جمهوری روز گذشته تشکیل جلسه داد که در این جلسه، با اضافه شدن تعداد ۱۱۴ قلم کالا به فهرست کالاهای خارجی مشابه تولید داخلی دارای ممنوعیت خرید توسط دستگاه­‌های دولتی موافقت شد.

همچنین مطالعه کنید:

کام تلخ صادرکنندگان عسل

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، اما این صنعت در سالهای اخیر بخصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *