صفحه اصلی / جزئیات برگزاری دومین جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راه‌های استان گیلان در سال ۹۶

جزئیات برگزاری دومین جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راه‌های استان گیلان در سال ۹۶

 تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد سال جاری، ایمن‌سازی محورهای ارتباطی و پیگیری مصوبات جلسه قبل، به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و با حضور مدیرکل راه و شهرسازی گیلان و سایر اعضا در محل اداره کل راه و شهرسازی برگزار شدبه گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این جلسه به فوریت کاهش تلفات جاده‌ای به جهت بالا رفتن ترافیک بین‌شهری در تعطیلات دو روزه ایام سوگواری حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت: نمی‌توانیم ماه رمضان را عامل بازدارنده سفرهای بین‌شهری بدانیم، لذا بالا بردن ایمنی راه‌ها در تعطیلات پیش رو  از اولویت و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
شعبانپور افزود: خوشبختانه در دو ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، آمار تلفات جاده‌ای ۵/۱۱ درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه آمار تلفات جاده‌ای در استان گیلان در سال  ۸۵، ۱۲۹۶ نفر بود که در سال ۹۵ به عدد ۶۲۶ نفر تقلیل یافت، بیان کرد: با وجود اینکه در سنوات گذشته موفق به کاهش درصد تلفات جاده‌ای شده‌ایم اما با توجه به فاصله قابل توجه آمار تلفات ایران با استاندارد جهانی، می‌توان گفت که به هسته سخت کاهش تلفات جاده‌ای رسیده‌ایم و باید تلاش خود را برای رسیدن به استاندارد جهانی به کار گماریم.
شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در همین خصوص گفت: دیگر سنتی کار کردن جواب نمی‌دهد، باید به‌صورت علمی و اکادمیک به کاهش روند تلفات جاده‌ای بپردازیم.
وی در پایان افزود: متأسفانه بیشترین درصد تلفات جاده‌ای مربوط به عابرین پیاده و راکبین موتورسیکلت‌ها است که می‌توان با رعایت اصول ایمنی، استفاده از کلاه ایمنی و بهره‌گیری از آموزش‌های لازم سهم خود را در کاهش تلفات ایفا کرد.
علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در کاهش تصادفات گفت: علیرغم اقدامات خوبی که در بخش کاهش تصادفات صورت گرفته، متأسفانه ما همچنان شاهد حوادثی می‌شویم که اکثراً در محدوده ۳۰ کیلومتری از شهرها اتفاق می‌افتد که عامل اصلی آن خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است.
وی  هدف تشکیل جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها را بررسی راهکارهای کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای عنوان کرد و گفت: امیدواریم با پیگیری مصوبات این جلسات بتوانیم زمینه‌ای فراهم کنیم تا هرگز شاهد حوادث تلخ و ناگوار در سطح جاده‌های استان نباشیم.

همچنین مطالعه کنید:

خروج سرمایه رمز ارزی از کشور

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، صحبت های مسئولان در حوزه رمزارزها در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *