صفحه اصلی / ضرورت بازارسازی و گسترش صادرات در حوزه فولاد

ضرورت بازارسازی و گسترش صادرات در حوزه فولاد

 بازارهای جدید و گسترش صادرات هستیم.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ماین نیوز، ضرورت بازارسازی و گسترش صادرات در حوزه فولادمحمدرضا مدرس خیابانی مدیر عامل کارخانه فولاد خوزستان گفت:به دلیل رکود وسیع در بازار مسکن و افت شدید ساخت و سازها در کشور ،مجبور به ایجاد بازارهای جدید و گسترش صادرات هستیم.
وی در ادامه افزود:فولاد خوزستان در سال گذشته تولیدات خود را به ۳میلیون و ۶۰۰ هزار تن رساند و از این میزان تولید،یک میلیون و ۹۰۰ هزارتن آن را به خارج از کشور صادر کرده و ۶۳۰ میلیون دلار درآمد از این راه کسب کرد.
مدرس خیابانی با اشاره بر تغییر راهبردها به سمت صادرات ،تاکید کرد:در حال حاضر حوزه تولید در داخل با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و باید به داد اقتصاد کشور رسید.
وی با بیان اینکه برخی از بانک ها به تضامین خود عمل نمی کنند ،افزود:در حوزه فروش محصولاتمان با مشکلات زیادی روبرو هستیم و رکود بازار داخلی تاثیر منفی بر تولیدات کارخانه ها و واحدهای تولیدی بزرگ گذاشته است.
مدیرعامل فولاد خوزستان تصریح کرد:باید توجه داشت که قیمت فولاد تابع قیمت های جهانی است و در ابتدای سال گذشته با افزایش قیمت روبرو بودیم اما توانستیم در ادامه قیمت ها را ثابت نگه داریم.

همچنین مطالعه کنید:

سال دشوار تعیین دستمزد

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این در حالی است که موافقان و مخالفان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *