صفحه اصلی / مکان‌یابی کدهای ۱۰ رقمی پستی بر روی نقشه‌های مکانی

مکان‌یابی کدهای ۱۰ رقمی پستی بر روی نقشه‌های مکانی

و گفت: این اقدام با امضای تفاهم‌نامه‌ای با شرکت پست اجرایی می‌شود.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حمید وارسته امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان سازمان فضایی و شرکت ملی پست با بیان اینکه شرکت پست متولی راه‌اندازی و پیاده‌سازی نظام آدرس‌گذاری مکان‌محور کشور است، افزود: از سوی دیگر سازمان فضایی متولی انجام مطالعات سنجش از راه دور و تولید تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های حاصل از آن است.
وی ادامه داد: در حال حاضر کدهای پستی ۱۰ رقمی شامل اطلاعات مکانی شخص و یا بنگاه‌های اقتصادی است و ما با امضای این تفاهم‌نامه در تلاش هستیم تا آدرس‌های مکانی را به‌روزرسانی کنیم.
رئیس آزمایشگاه سنجش از راه دور و استاندارد سازمان فضایی با تاکید بر اینکه تهیه عکس‌های ماهواره‌ای و تبدیل آن به نقشه، پیچیدگی‌ها و هزینه‌های زیادی را می‌طلبد، خاطرنشان کرد: ولی با استفاده از فناوری‌های سنجش از راه دور می‌توان با حداقل هزینه نسبت به تولید نقشه‌های به‌روز اقدام کرد.
به گفته وی، سازمان فضایی با استفاده از ماهواره‌های مختلف تصاویر موردنیاز را دریافت و تبدیل به نقشه می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه در این تفاهم‌نامه قرار است کدهای پستی ۱۰ رقمی وارد نقشه‌های مکانی شود، یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۵۱ میلیون کد پستی به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۹.۵ میلیون مربوط به کدهای شهری است و ۱۱.۵ میلیون کد مربوط به روستاها است و ما در این تفاهم‌نامه قرار است نقشه‌های مکانی این کدهای پستی را به‌روز کنیم.
وارسته با تاکید بر اینکه شرکت پست هر دو سال کدهای ۱۰ رقمی را به‌روزرسانی می‌کند، خاطرنشان کرد: بر این اساس لازم است تا اطلاعات مکانی این کدهای پستی به‌روزرسانی شود که بر این اساس به‌روزرسانی کدهای پستی ۷۱ شهر بزرگ در سال ۹۶ انجام می‌شود، ضمن آنکه کدهای پستی ۱۰۰۰ روستا به‌روزرسانی می‌شود.
به گفته وی، بر اساس این تفاهم‌نامه کدهای پستی بر روی نقشه مکان‌یابی می‌شود و از آن‌جایی که سال جاری به عنوان «سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده است، برای انجام آمایش سرزمینی نیاز به اطلاعات مکانی داریم؛ از این رو با امضای این تفاهم‌نامه سازمان فضایی پروژه بزرگی را اجرایی خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

مشکلات اجرای ناقص نسخه الکترونیک

یادداشت-  در این طرح بایستی ابتدا پزشک نسخه را در بستر الکترونیک تولید کرده و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *