صفحه اصلی / هدف بازبینی فیلم های توقیفی، اصلاح و اکران این آثار است

هدف بازبینی فیلم های توقیفی، اصلاح و اکران این آثار است

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا ،  محمدمهدی حیدریان درباره تصمیم سازمان سینمایی برای بازبینی فیلم‌های توقیفی اظهار داشت: اساساً نگاه ما این است که وقتی یک اثر هنری خلق می‌شود در عین حال که در طول زمان ساخت و تولید باید همراه خالق آن باشیم، در نهایت نیز نباید این فیلم به هر دلیلی در قفسه‌های باقی بماند.
وی افزود: بنابرانی اگر اشکال و ایرادی به آثار تولید شده وارد است، باید با همفکری و نگاه کارشناسانه رفع شود. 
رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: هنرمندان و فیلمسازان ما ممکن است در طول پروسه تولید تحت تاثیر برخی عوامل به گونه‌ای نیات خود را تصویر کنند که الزاما منظور خود را به مخاطب منتقل نکند.
حیدریان گفت: در این شرایط وقتی اثر بازبینی شد، اگر اثر دچار اشکالات جدی هم باشد باید با همفکریی از جنس خود هنرمندان آن را رفع کرد.
وی افزود: در این راستا از دوستان خانه سینما و همکاران خود فیلمساز خواهش کردیم آثاری که دچار مشکلات و مسائل شده است را با همفکری بررسی کنند.
رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: نیت اصلی ما حمایت از هنرمندان و فیلمسازان در رفع مشکلات ممیزی فیلم و در نهایت اکران است، بنابراین باید تلاش کنیم اگر اثری نیاز به بازتولید سکانس‌هایی را هم دارد این کار انجام شود.
حیدریان درباره اقدامات سازمان سینمایی برای به وجود نیامدن مشکلات اینچنینی در اکران فیلم‌های نیز توضیح داد: یکی از مهمترین مسئولیت‌ها و وظایف دولت ارائه اطلاعات به هنرمندان است و آنها با سلیقه خود تشخیص می‌دهند چگونه به مسئله بپردازند اما مسئله شناسی همان جایی است که دولت باید کمک کند.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی ما در سازمان سینمایی این است که با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی که منجر به تولید برای هنرمندان می‌شود، تمرکز بیشتری داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، چندی پیش حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی گفته بود که رییس سازمان سینمایی در خصوص بازبینی مجدد تعدادی از فیلم های بدون پروانه نمایش و مشکل دار به معاونت نظارت و ارزشیابی مبنی بر تشکیل کمیته ای دستور دادند که این کمیته در حال بررسی فیلم های مختلف است تا بتوانیم به مرور فیلم ها را بازبینی و راهکاری برای رفع مشکلشان ژیدا کنیم.
ایل بگی این را هم گفته که در آینده ای نزدیک بتوانیم در خصوص فیلم هایی که توسط این کمیته بازبینی شده و گفت وگوهایی که حتما با خود دست اندرکاران فیلم ها خواهد شد، گزارش کاملی بدهیم و جزییات را اعلام کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

مشکلات اجرای ناقص نسخه الکترونیک

یادداشت-  در این طرح بایستی ابتدا پزشک نسخه را در بستر الکترونیک تولید کرده و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *