صفحه اصلی / شهرک شیلات در منطقه آزاد چابهار ایجاد می شود

شهرک شیلات در منطقه آزاد چابهار ایجاد می شود

 بتوان به توسعه اقتصادی و تجاری منطقه کمک شایانی کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، عبدالرحیم کردی اظهار داشت: توجه به بخش شیلات و ایجاد شهرک شیلاتی علاوه بر ایجاد اشتغال و توسعه منطقه منجر به افزایش چشمگیر تولید انواع آبزیان دریایی می شود.
وی استفاده از فناوری در آبزی‌ پروری را مورد تاکید قرار داد و افزود: در آینده ‌ای نزدیک شاهد تولید میگو در منطقه آزاد چابهار با حداکثر بهره وری، ایجاد اشتغال و ارز آوری خواهیم بود.
وی بیان کرد: ایجاد شهرک شیلاتی در منطقه آزاد چابهار می‌ تواند تاثیر بسزایی در افزایش سرانه مصرف آبزیان و ارزش‌ افزوده فرآورده‌های شیلاتی داشته باشد.
وی گفت: شیلات یکی از ظرفیت‌ های مهم و تاثیرگذار در اقتصاد محلی است که بیش از ۲۴ هزار صیاد دائمی و فصلی به وسیله ۲ هزار و ۳۳۰ شناور صید و صیادی( ۹۳۰ لنج و هزار و ۴۰۰ قایق) مشغول فعالیت هستند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهاراظهار داشت: چابهار ظرفیت بالایی برای تجارت، ترانزیت، شیلات و استقرار انواع صنایع سبک و سنگین دارد و در آینده نقش مهمی در تحولات اقتصادی منطقه خواهد داشت.
کردی افزود: ایجاد اشتغال و توجه به تولید از برنامه های مهمی است که در سالجاری در دستور کار سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار قرار دارد.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *