صفحه اصلی / فروشگاه‌های زنجیره‌ای تنها ۷ درصد سهم خرده فروشی را در اختیار دارند

فروشگاه‌های زنجیره‌ای تنها ۷ درصد سهم خرده فروشی را در اختیار دارند

 در حالی که در کشورهای پیشرفته بیش از ۵۰ درصد خرده فروشی توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ انجام می‌شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، نعمت‌زاده که به منظور پاسخگویی به سه سوال نماینده ارومیه در جلسه علنی امروز مجلس سخن می‌گفت، در مورد رشد شرکت‌های زنجیره‌ای اظهار کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای مشمول قانون نظام صنفی می‌شوند و فروشگاه‌های زنجیره‌ای که تحت یک مدیریت واحد اداره می‌شوند و یک اتحادیه مجزا دارند مجوز متمرکز دریافت می‌کنند و مجوزات قانونی فروش از شهرداری و وزارت بهداشت نیز مربوط به هر شعبه خواهد بود.
نعمت‌زاده در خصوص اینکه نماینده ارومیه در سوال خود اعلام کرد که ۴۰ پروانه کسب بقالی در ارومیه توسط اتحادیه‌ها لغو شده، گفت: طی بررسی‌های میدانی هیچ موردی گزارش نشده و تنها واحدهایی که مجوزهای مدت‌دار داشته‌اند برای تمدید مجوز خود باید اقدام کنند و زمان آنها منقضی شده و ۱۲ واحد نیز به دلیل مشکلاتی همچون وراثت و یا شکایت تعطیل شده‌اند.
وی ادامه داد: در دنیا بحث فروشگاه‌های زنجیره‌ای یک موضوع مرسوم است و بیش از ۸۵ درصد خرده فروشی در کشورهای صنعتی از این طریق انجام می‌شود و ما نمی‌توانیم کشور را از نظام پیشرفته صنفی محروم کنیم. البته عجله‌ای نیز برای این موضوع نداریم و با در نظر گرفتن مصالح مختلف و مصالح مختلف بحث توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای را پیش رو داریم و از آن حمایت می‌کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگر از صحبت‌های خود با اشاره به وضع فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان آذربایجان غربی گفت: در این استان ۳۹ فروشگاه زنجیره‌ای در مقابل بیش از ۱۰ هزار فروشگاه غیر زنجیره‌ای و سنتی فعالیت می‌کنند و در شهر ارومیه نیز ۱۹ فروشگاه زنجیره‌ای در مقابل هزاران فروشگاه غیر زنجیره‌ای فعال هستند.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *