صفحه اصلی / فردا نیم دیگر راه صعود را طی می‌کنیم

فردا نیم دیگر راه صعود را طی می‌کنیم

علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر العین امارات گفت: ابتدا ماه رمضان را به مسلمانان جهان تبریک می‌گویم. فردا بازی سخت و محکمی خواهیم داشت. ۵۰ درصد راه صعود را در تهران گذراندیم و ۵۰ درصد بازی در اینجا مقابل العین خواهد بود. من با نفت مقابل این تیم به میدان رفته‌ام و آن زمان با یک بازی منسجم، موفق شدیم بازی را ببریم. داوری بازی باید خیلی دقت و تمرکز بالایی داشته باشد چون در بازی فردا خیلی اثرگذار خواهد بود. داوری در این مرحله از رقابت‌ها می‌تواند اثرگذار باشند. امیدوارم داوران با تمرکز و توجه کافی سوت بزنند.
منصوریان در پاسخ به این سوال که چرا می‌گوید داور باید تمرکز داشته باشد، گفت: به هرحال یک انسان بازی را سوت می‌زند و ممکن است داور اشتباه کند. مسئله ویدیو چک هم که اخیرا در حال انجام است. همانطور که گفتم داور به عنوان یک انسان احتمال اشتباه دارد. من اعتقاد دارم که فرشید اسماعیلی نباید در بازی قبل اخراج می‌شد. بازیکن حریف با یک هوش بالا باعث اخراج بازیکن من شد و داور در آن صحنه اشتباه کرد. در جریان بازی هم چندین صحنه رخ داد. من در این سال‌ها نگاه می‌کنم و می‌بینم که بخشی از روند نتایج روی اشتباه غیرعمد داور رخ می‌دهد. هر دو تیم می‌جنگیم و اگر داوری روی نتیجه اثر بگذارد، یکی از دو تیم یعنی ما و العین لطمه می‌خوریم. من فکر می‌کنم شاید تا چند سال آینده با ورود تکنولوژی به فوتبال، این اشتباهات مثل بسکتبال و والیبال به کمترین حد ممکن برسد یا اصلا از بین برود ولی تا زمانی که یک انسان داور بازی است، ممکن است اشتباه غیر عمد رخ دهد. این خیلی مهم است که داور به لحاظ روحی روانی و فیزیکی آمادگی لازم را داشته باشد. ما همیشه به داوری احترام می‌گذاریم. هرچقدر داوری فردی با دقت‌تر باشد، به هر  دو تیم کمک خواهد کرد.
سرمربی استقلال درباره پنالتی هفته گذشته آبی‌ها که در دقیقه ۹۰ رخ داد، گفت: فکر می‌کنم که پنالتی دقیقه ۹۰ با توجه به اشتباه بازیکن العین یک هدیه الهی بود. جریان بازی مساوی بود ولی ما امیدوار به گلزنی کار می‌کردیم. العین با وجود برادران عبدالرحمان خیلی خطرناک بود. ما در دقیقه ۹۰ توانستیم بازی را ببریم. همین پنالتی دقیقه ۹۰ می‌تواند این امیدواری را به ما بدهد که در طول ۹۰ دقیقه به ساختار دفاعی العین آسیب بزنیم.
وی اضافه کرد: ما در استادیوم آزادی تجربه بازی برابر ۱۰۰ هزار نفر را داشتیم و می دانیم که العین فردا تماشاگران زیادی خواهد داشت. می دانیم که بخش اعظمی از هواداران فوتبال امارات، حمایت کنندگان العین در بازی روز دوشنبه خواهند بود اما ما جوانان خود را از فیلترهای زیادی رد کردیم. بازی با السد و یاران ژاوی، دربی های سنتی تهران و غیره از جمله این فیلترها است و ما مشکلی بابت حضور هواداران العین در ورزشگاه نداریم.
سرمربی استقلال در پیان افزود: بازیکنی که در کنار من نشسته (مهدی رحمتی) نزدیک به ۱۰ سال دروازه بان تیم ملی بوده و ۸۰ بازی ملی دارد. قسمت اطمینان کادرفنی ما از دروازه شروع می‌شود. رحمتی فردا یکی از بهترین بازی های خود را انجام می‌دهد. از هواداران می‌خواهم ۱۰ درصد مربوط به ما را پر کنند. العین و الاهلی امارات تبدیل به قطب‌های فوتبال آسیا شدند و این موضوع را فارغ از هر نتیجه‌ای می‌گویم.

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *