صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
نصب ۱۱ تابلو سنگی در محوطه های تاریخی جزیره قشم

نصب ۱۱ تابلو سنگی در محوطه های تاریخی جزیره قشم

 حفاظت از آثار تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی جزیره قشم، خبر داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، اکبر پیرمرادی با بیان این مطلب گفت: سال ۱۳۹۰ تعداد ۱۷ مورد از مجموع ۴۸ اثر تاریخی جزیره قشم در لیست آثار ملی کشور، ثبت شد.
وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از تخریب، دخل و تصرف و همچنین حفاظت محوطه های ثبت ملی شده در جزیره قشم، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد  اقدام به نصب ۱۱ تابلوی بتنی – سنگی در محوطه های تاریخی این جزیره کرده است.
کارشناس میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم از محوطه چاه های تلا، مقبره سیدان لافت، مقبره بی بی مریم تم سنتی، محوطه و مقبره شیخ زین العباد دیرستان، تپه مِسن، استودان های سوزا، قلعه پرتغالی ها، محوطه رمچاه، غار خوربس، گورستان تولا و گورستان حمیری به عنوان ۱۱ محوطه ای نام برد که تابلوهای بتنی – سنگی با هدف محافظت از این آثار در آن نصب شده است.
او با اشاره به نوشتار فارسی و انگلیسی اطلاعات مربوط به هر یک از آثار تاریخی بر روی این تابلوها، افزود: معرفی محوطه، شماره و تاریخ ثبت و مواد ۵۵۸ و ۵۶۹ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی از موارد حک شده بر روی این تابلو ها است.
پیرمرادی با اعلام اینکه تابلوهای سنگی با هدف بازدارندگی تخریب آثار ارزشمند تاریخی ثبت ملی شده منطقه آزاد قشم کارگزاری شده، بیان داشت: موارد حقوقی نیز بر روی سنگ تابلو حک گردیده است.
جزیره قشم با یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت با داشتن ظرفیت های مهم حوزه گردشگری شامل آثار تاریخی و طبیعی یکی از مهمترین نقاط گردشگری ایران در جنوب کشور است.

همچنین مطالعه کنید:

روحانی

دوران کرونا را باید تا ۶ ماه آینده در نظر بگیریم

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی کرونا طی سخنانی اظهار داشت: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *