صفحه اصلی / توانیر از فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در صنعت برق 7 استان کشور رونمایی کرد

توانیر از فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در صنعت برق 7 استان کشور رونمایی کرد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این فراخوان در راستای اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی و افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه مولدهای مقیاس کوچک اعلام عمومی شده است.
فرصت های سرمایه گذاری اعلام شده در این فراخوان که در مجموع احداث 325 مگاوات نیروگاه تولید پراکنده را شامل می شود، در 7 استان کشور پراکنده است.
در قالب این فراخوان، استان خوزستان با 75 مگاوات، بیشترین فرصت سرمایه گذاری در احداث نیروگاه های تولید پراکنده را به خود اختصاص داده است.
همچنین استان های مازندران، لرستان، همدان ومرکزی نیز هرکدام با 50 مگاوات ظرفیت پیش بینی شده، در رده دوم این فراخوان قراردارند.
برپایه این گزارش ، استان کردستان با 34 مگاوات واستان ایلام با 16 مگاوات نیز جزو آخرین استان هایی هستند که در لیست فرصت های سرمایه گذاری معرفی شده در این فراخوان قراردارند.
این گزارش می افزاید: سرمایه گذاران علاقمند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر، به پایگاه اینترنتی توانیر و بخش تولید پراکنده به آدرس http://www.tavanir.org.ir/ren_dg/generators/ مراجعه نمایند.
بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، مولدهای مقیاس کوچک، افزون بر داشتن بازده بالا، از تلفات شبکه انتقال جلوگیری می کنند و امکان بازیابی بخشی از تلفات گرمایشی را نیز فراهم می کند که از جمله مزایای این نوع نیروگاه ها به شمار می رود.
همچنین سرمایه گذاری مورد نیاز برای احداث این مولدها درمقایسه با نیروگاه های بزرگ بسیار کمتر بوده و با توجه به پراکنده بودن این واحدها و نزدیک بودن آنها به محل مصرف، از نظر پدافند غیرعامل اهمیت دارد.
همچنین تولید همزمان برق، گرمایش و سرمایش از دیگر مزایای واحدهای تولید پراکنده است.

همچنین مطالعه کنید:

مرمت مقبره چهارمنار تبریز

مرمت مقبره چهارمنار تبریز تا پایان تابستان ۹۹ به اتمام می‌رسد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا, مرتضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *