صفحه اصلی / رونمایی از سامانه فراهوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی در توزیع برق تهران

رونمایی از سامانه فراهوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی در توزیع برق تهران

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این همایش که با حضور مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، مدیر عامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت توزیع برق تهران و دکتر اعلمی، از اساتید دانشگاه در محل آمفی تاتر این شرکت برگزار شد؛ ضمن تشریح طرح‌های پاسخگویی بار کلیه مشترکین که امکان قرائت از راه دور کنتور برق آن‌ها میسر شده است؛ به مقایسه این طرح‌ها در کشورهای جهان پرداخته شد.
 بر اساس این گزارش در این همایش حمید رضا ملکی وش، معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق تهران بزرگ با تشریح عملکرد مشترکان صنعتی و اداری در تابستان سال 95 و همچنین برنامه‌های عملیاتی این شرکت در سال جاری گفت: برنامه‌های پاسخگویی بار برنامه‌هایی تشویق محور هستند که منجر به همکاری مشترکین جهت کنترل بار پیک شبکه برق می‌شوند.
وی گفت: این طرح‌ها به منظور چگونگی پرداخت مشوق‌ها برای مشترکینی که در ساعات بحرانی شبکه به صنعت برق کمک می‌کنند؛ درنظر گرفته شده است و مشترکینی که دارای مولد خود تأمین هستند می‌توانند پس از عقد قرارداد با شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بکارگیری آن به صنعت برق کمک شایانی کنند.
 معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع برق تهران بزگ طرح ملی ذخیره عملیاتی برای مشترکین صنعتی و طرح کاهش بار برنامه ریزی شده اداری و تجاری را از دیگر طرح‌های پاسخگویی بار عنوان کرد که شرایط، نحوه مشارکت مشترکان و میزان پاداش آن نیز از طریق وب سایت شرکت توزیع برق تهران بزرگ اطلاع رسانی شده است.
در این مراسم همچنین مهندس "علیرضا احمدی یزدی" معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر نیز ضمن تشریح وضعیت پیک بار کشور و همچنین وضعیت مصرف برق در تابستان جاری با اشاره به این که مدیریت مصرف یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است بر ضرورت گسترش برنامه‌های مدیریت مصرف در کشور تاکید کرد. احمدی یزدی گفت: مدیریت مصرف مهم‌ترین و اقتصادی‌ترین راهکار ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا درصنعت برق است.
وی افزود: با اجرای راهکارهای مدیریت مصرف تأثیر قابل توجهی در کاهش نیاز مصرف برق کشور حاصل می‌شود.
 مهندس احمدی یزدی همچنین ضمن ارائه گزارشی در خصوص اقدامات شرکت توانیر در راستای کاهش پیک بار اظهار داشت: تنها 300 ساعت از کل سال، تاسیسات شبکه برق رسانی با ظرفیت کامل در حال کار هستند از این رو می‌توان با مدیریت صحیح پیک بار در ساعات محدودی از سال از اوج مصرف برق عبور کرد؛ بدون اینکه پایداری شبکه برق رسانی دچار اختلال شود.
گفتنی است در این سمینار ضمن رونمایی از سامانه فراهوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی و تشریح قابلیت‌ها و ویژگی‌های نرم افزار مربوطه از سوی خانم مریم نامجو، مدیر دفتر مدیریت مصرف برق؛ در ادامه با توجه به همکاری مفید و مناسب مشترکین صنعتی و اداری در طرح‌های پاسخگویی بار سال 95 از سازمان‌هایی که مشارکت فعالی در مدیریت مصرف برق داشتند با اهدای لوح و تندیسی از سوی مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران تجلیل شد.

همچنین مطالعه کنید:

The Black Seeds

باید و نبایدهای مصرف سیاه دانه

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از برترین ها، به اعتقاد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *