صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
سفر خبرساز نخستین سایبورگ دنیا به سنگاپور

سفر خبرساز نخستین سایبورگ دنیا به سنگاپور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، استریتس تایمزنقل کرده است، نیل هاربیسون نخستین سایبورگ رسمی و مورد تأیید در دنیا محسوب می شود که برای مراسم گشایش نمایشگاه «انسان، آینده گونه های ما» در موزه علوم هنری سنگاپور راهی این کشور آسیایی شده است.
این هنرمند ۳۴ ساله که کاملا کور رنگ است مفهوم رنگها را می شنود. او این کار را از طریق آنتن مخصوصی که به دوربین مجهز است انجام می دهد. این آنتن که قابل جدا شدن است به پشت جمجمه اش متصل می شود.
نیل هاربیسون با استفاده از این فناوری می تواند رنگها را تشخیص دهد. این تشخیص به واسطه تبدیل رنگها به نوتها صورت می گیرد. بدین ترتیب این هنرمند می تواند رنگهایی را که فراتر از بینایی انسان وجود دارند را نیز احساس کند از جمله نور مادون قرمز و ماورای بنفش.
هاربیسون که یک بریتانیایی است خود را به عنوان نخستین سایبورگ قانونی و مورد تأیید در دنیا معرفی کرده است. این معرفی پس از آن صورت گرفت که دولت بریتانیا به وی اجازه داد از تصویر همراه با آنتن مخصوص در گذرنامه اش استفاده کند.
وی برای اینکه بتواند رنگها را از این طریق درک کند باید از هدفونهای مخصوصی استفاده کند که به رایانه همراهی متصل هستند.
او می گوید: برای من هر صدایی با رنگی مرتبط است. حرف F و A به ترتیب با رنگ قرمز و سبز همراه هستند.

همچنین مطالعه کنید:

کرونا در کمین بازار شب عید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، با افزایش آمار ابتلا به کرونا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *