صفحه اصلی / بانک ملت و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تفاهم نامه همکاری امضا کردند

بانک ملت و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، موضوع این تفاهم نامه صدور ضمانت نامه های اعتباری به نفع بانک بانک ملت توسط این صندوق، برای پوشش کسری وثیقه تسهیلات اعطایی به متقاضیان صنایع کوچک است.
براساس یکی از بندهای این تفاهم نامه، سقف ضمانت نامه صندوق برای هر متقاضی 30 میلیارد ریال و برای پوشش 70 درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک است که سقف این ضمانت نامه در مناطق محروم تا 85 درصد در نظر گرفته شده است.
بر اساس یکی از تبصره های این تفاهم نامه، متقاضی صنایع کوچک به واحدهای صنعتی اطلاق می شود که تعداد پرسنل آنها طبق مجوزهای اعلامی کمتر 50 نفر باشد.
در این تفاهم نامه، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک متعهد شده درصورت باز پرداخت نشدن اصل و سود بدهی از طرف متقاضی تا سقف مبلغ مندرج در ضمانت نامه صادره، وجه آن را به بانک ملت بپردازد.
این تفاهم نامه بین «هادی اخلاقی» مدیرعامل بانک ملت و « محمد حسین مقیسه» مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به امضا رسید.
برپایه این گزارش، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برای توسعه سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرح های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری، تفاهم نامه های مختلفی را با بانک ها منعقد کرده است .
اکنون صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با 18 بانک و موسسه مالی و اعتباری تفاهم نامه همکاری امضا کرده است که گامی در جهت حمایت از واحدهای تولیدی کوچک به شمار می رود .
از آغاز سال 96 نیز فرایند صدور ضمانت نامه برای صنایع کوچک بصورت الکترونیکی بوده و واحدهای تولیدی می توانند به آدرس www.sif.ir مراجعه کنند.

همچنین مطالعه کنید:

hungry

بدون گرسنگی لاغر شوید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، تحقیقات زیادی در مورد ساز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *