صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
دومین پیروزی تاریخ فوتبال ایران

دومین پیروزی تاریخ فوتبال ایران

جوانان ایران در اولین بازی خود به مصاف تیم استخوان دار کاستاریکا رفتند و در نهایت موفق شدند با پیروزی به کار خود پایان دهند، ملی پوشان ایران با این برد و کسب سه امتیاز آغاز موفقی داشتند و همچنان با امید به صعود بازی های خود را برگزار خواهند کرد.
بازی اول مرحله گروهی جام جهانی، یکشنبه ۳۱/۲۵/۹۶، ساعت ۱۲:۳۰
داور: یوناس اریکسن(سوئد)     کمک ها: ماتیاس کلاسنیوس و دانیال وانمارک(سوئد)
کارت زرد:
خوارز(۳۴) گونزالس(۷۳) از کاستاریکا
مهران درخشان مهر(۶۳) شجاعی(۷۱) از ایران
تیم ملی ایران: 
نیما میرزازاد، علی شهسواری، نیما طاهری، عارف آقاسی، مهران درخشان مهر، محمد سلطانی مهر(۶۵ نیما مختاری)، امید نورافکن، رضا شکاری، محمد مهدی مهدی خانی، رضا جعفری(۲+۹۰ خادم پور) و علی شجاعی(۷۹ رزاقی)
 سرمربی: امیرحسین پیروانی 
تیم ملی کاستاریکا:
آدونیس پینه دا، جاناتان مارتینز(۹۰ دیلی)، لوئیس هرناندز(۶۹ سیگوئرا)، استبان گونزالس، یاستین سالیناس، دیه گو مسن، راندال لیل، یان اسمیت(۸۷ نونز)، گرسون تورس، جیمی مارین و ادواردو خوارز
سرمربی: مارچلو هررا
شرح بازی:
جوانان ایران علیرغم حملات زیادی که روی دروازه حریف داشتند موفق شدند تنها یک بار دروازه حریف را باز کنند و در نهایت سه امتیاز بازی اول را در دقایق پایانی به دست بیاورند.
بازی با حملات ملی پوشان کشورمان آغاز شد و جوانان ایران چند بار تا پای رسیدن به دروازه کاستاریکا پیش رفتند اما نتوانستند به نتیجه برسند. پس از گذشت پانزده دقیقه ابتدایی بازیکنان حریف تلاش کردند تا میانه میدان را به دست بیاورند، تلاشی که موفقیت زیادی برای این تیم نداشت و جوانان کشورمان با دوندگی فراوان مالکیت توپ و میدان را برای خود نگه داشتند و با حملات خود راه دروازه حریف را در پیش گرفتند. 
پس از گذشت سی دقیقه از بازی کاستاریکایی ها توانستند خود را به زمین ایران برسانند و یکی دو بار با تهدیدهای خود دروازه ایران را به خطر بیندازند اما در نهایت موفق نشدند سودی از آنها ببرند، جوانان کشورمان نیز هرچه به پایان نیمه اول نزدیکتر می شدیم فشار خود را روی دروازه حریف کمتر می کردند و دیگر از حملات ابتدای بازی خبری نبود و دل به ضدحملات بستند تا در نهایت با خنثی کردن حملات حریف با تساوی بدون گل نیمه اول را به پایان ببرند.
اما در نیمه دوم نیز ابتدا این بازیکنان ایران بودند که حملات خود را روی دروازه حریف آغاز کردند، آنها با فرصت هایی که برای خود به دست آوردند می توانستند به گل برسند اما در نهایت این اتفاق نیفتاد تا به مانند نیمه اول، کاستاریکایی ها نیز آرام آرام پیش بیایند و سعی در باز کردن دروازه ایران داشته باشند، جوانان ایران که تا آخرین دقایق بازی به دنبال گلزنی بودند چند بار تا مرز فروپاشی دروازه حریف پیش رفتند اما در نهایت در دقایق پایانی موفق به این کار شدند و با تنها گلی که به ثمر رساندند خود را امیدوار به صعود نگه داشتند.
شرح گل:
ایران ۱ کاستاریکا ۰(دقیقه ۸۱، مهدی مهدی خانی): یکی از حملات فراوان ملی پوشان ایران بالاخره به نتیجه رسید و مهدی خانی در موقعیتی که تعادل کافی نداشت در محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه خود را به گوشه دروازه کاستاریکا فرستاد.
اتفاق ویژه:
تیم ملی جوانان ایران در صورتی که نمی توانستند بازی امروز را با پیروزی پشت سر بگذارند اوضاع پیچیده ای برای صعود پیدا می کردند و در نهایت این اتفاق افتاد تا با توجه به حضور دو تیم قدرتمند پرتغال و زامبیا تیم ملی جوانان ایران به صعود امید داشته باشند. 
نکته دیگر اینکه برد جوانان ایران در دیدار امروز دومین برد جوانان ایران در تاریخ رقابت های جام جهانی جوانان بود، ملی پوشان کشورمان چهل سال بعد از اولین برد خود، به دومین پیروزی نیز دست یافتند.
بهترین بازیکن:
بازیکنان تیم ملی جوانان در اولین بازی خود توانستند بازی خوبی به نمایش بگذارند و به نوعی نمی توان از بازیکن خاصی به عنوان بهترین بازیکن بازی نام برد، رضا جعفری، رضا شکاری، مهدی خانی و … جوانان کشورمان در این دیدار تمام تلاش خود را برای پیروزی به کار بستند و در نهایت موفق به این کار شدند.
دقایق حساس:
دقیقه ۵ – ارسال شکاری از کناره زمین اولین موقعیت خطرناک را روی دروازه حریف به وجود می آورد اما مدافع این تیم توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۸ – شوت سلطانی مهر از پشت محوطه جریمه با واکنش دروازه بان کاستاریکایی مهار شد.
دقیقه ۱۰ – شوت راه دور ساریناس دروازه ایران را تهدید کرد اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۲ – فرار شکاری از بین مدافعان تیم حریف باعث تک به تک شدن این بازیکن با دروازه بان حریف شد اما حرکت مشکوک به پنالتی گلر کاستاریکایی این توپ را از ایران گرفت.
دقیقه ۱۵ – بهترین موقعیت تیم ملی در این دقیقه نصیب این تیم شد و ضربه ایستگاهی ملی پوشان ایران در موقعیت خوبی به شکاری رسید اما ضربه آرام این بازیکن در اختیار دروازه بان حریف قرار گرفت. 
دقیقه ۲۵ – ضدحمله سریع بازیکنان ایران می توانست موقعیت خوبی برای آنها به وجود بیاورد اما این فرصت نیز از دست بازیکنان ایران پرید.
دقیقه ۳۲ – ارسال بلند بازیکنان حریف با واکنش نیما میرزازاد خطر را از روی دروازه ایران دور کرد.
دقیقه ۴۸ – رضا شکاری اولین فرصت بازی در نیمه دوم را به دست آورد اما ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۰ – یک حمله دیگر از سوی ایرانی ها به وجود آمد اما خروج زودهنگام دروازه بان کاستاریکا این فرصت را از ایران گرفت. 
دقیقه ۵۲ – اولین حمله مهم حریف در این دقیقه اتفاق افتاد حرکت کاستاریکایی ها در میان مدافعان ایران به محوطه جریمه ختم شد اما خروج به موقع و خوب میرزازاد دروازه ایران را از خطر دور کرد. 
دقیقه ۵۳ – ملی پوشان جوان کشورمان در این دقیقه می توانستند از روی اشتباه دروازه بان حریف به گل برسند اما مدافعان کاستاریکا خیلی زود سررسیدند و توپ را دور کردند.
دقیقه ۷۰ – حرکت شهبازی موقعیت خوبی برای تیم ملی به وجود آورد اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.
حاشیه:
* تیم ملی جوانان ایران با موفقیت در بازی های جام ملت های آسیا و حضور در بین چهار تیم نهایی، پس از شانزده موفق شد به جام جهانی راه پیدا کند، این در حالیست که کاستاریکا پس از شش سال غیبت امسال به این بازی ها رسید.
* تیم ملی جوانان ایران در تاریخ برگزاری این رقابت ها تاکنون موفق نشده از گروه خود بالا بیاید، آنها تنها دو بار موفق شدند خود را به مرحله گروهی جام جهانی برسانند. 
* کسب عنوان چهارمی جهان در رقابت های سال ۲۰۰۹ بهترین عنوانی است که تیم ملی جوانان کاستاریکا به دست آورده است.
* نیما میرزازاد، امید نورافکن، محمد سلطانی مهر، رضا جعفری، مهران درخشان مهر، شهاب عادلی، عارف غلامی، مهدی مهدی خانی و علی شجاعی ستاره های تیم ملی جوانان ایران هستند که در لیگ برتر توپ زده اند و از با تجربه ترین بازیکنان تیم محسوب می شوند.
* رضا شکاری که اخیرا به عضویت تیم روستوف روسیه درآمده است تنها بازیکن لژیونر تیم ملی محسوب می شود. 
* تیم ملی جوانان ایران تاکنون یک بار موفق شده در رقابت های جام جهانی گلزنی کند و آن هم در رقابت های سال ۱۹۷۷ بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

خودروسازان هر سه ماه می‌توانند درخواست افزایش قیمت بدهند

به گزارش کسب و کار نیوز، رضا شیوا در گفتگویی با اشاره به اینکه خودروسازان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *