صفحه اصلی / آغاز تدوین سند ملی علمی، فناوری و دانش بنیان انرژی

آغاز تدوین سند ملی علمی، فناوری و دانش بنیان انرژی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، وحید احمدی در حاشیه ص۱۵۵ کمیسیون های دائمی شورای عتف در وزارت علوم گفت: در جلسه امروز گزارشی از رونمایی و فعال سازی سامانه عرضه و تقاضای پژوهشی مطرح شد که تاکنون حدود ۵۹ دستگاه توانمندی ها و تقاضاهای پژوهشی خود را در این سامانه ثبت کرده اند.
وی افزود: در جلسه امروز تاکید شد که تمامی دستگاه ها ملزم هستند در این سامانه توانمندی ها و نیازمندی های خود را ارائه کنند.
معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور نیز توانمندی ها و نیازمندی های خود را در حوزه پژوهشی در این سامانه ثبت کرده اند.
احمدی اظهار داشت: این سامانه دو هفته گذشته با حضور وزیر علوم و توسط شورای عتف راه اندازی و افتتاح شد.
وی درخصوص قانون و مقررات مربوط به نحوه اعطای مشوق های مالی و غیرمالی به شرکت ها و موسسات مستقر در مناطق ویژه علم و فناوری نیز گفت: در جلسه امروز پیشنهاد شد که بر اساس قانون شرکت های دانش بنیان و مناطق آزاد تسهیلاتی به شرکت های مستقر در مناطق ویژه اعطا شود.
معاون پژوهشی وزارت علوم اظهار داشت: قرار است این پیشنهاد از سوی دولت به عنوان لایحه پیشنهادی مجلس ارائه شود.
احمدی خاطر نشان کرد: ارائه تسهیلات به تسهیلات مالی و غیرمالی به شرکت های دانش بنیان مستقر در مناطق ویژه علم و فناوری با تایید شورای عتف انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه فاز اول سند علم و فناوری دانش بنیان انرژی در شورای عتف انجام شده است، گفت: امروز گزارشی از مراحل اجرایی فاز اول این سند در جمع اعضا ارائه شد.
احمدی عنوان کرد: این سند قرار است در جلسات آینده نهایی و تکمیل شود.
معاون پژوهشی وزارت علوم تاکید کرد: تاکنون مدل مفهومی این سند تهیه شده و ساختار مربوط به همکاری دستگاه های ذیربط برای تهیه این سند نیز ارائه شده است.
وی گفت: این سند قرار است بر اساس اسناد بالا دستی کشور مانند نقشه جامع علمی و فناوری و برنامه های پنجم و ششم توسعه تدوین شود.

همچنین مطالعه کنید:

rahmani

رونق تولید، گره معضلات اجتماعی و اقتصادی کشور را می گشاید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شاتا، رضا رحمانی افزود: این مراسم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *