صفحه اصلی / توسعه زیرساخت حمل و نقل ایلام از مهم‌ترین اهداف سال جاری

توسعه زیرساخت حمل و نقل ایلام از مهم‌ترین اهداف سال جاری

 از الویت‌های اصلی توسعه است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی, سیدکمال الدین میرجعفریان با بیان اینکه لازمه اتمام پروژه‌ها اعتبار مناسب است گفت: اگر در سال ۹۶ اعتبار مناسبی به استان تخصیص یابد می‌توانیم پروژه‌های ملی استان را با سرعت به اتمام برسانیم.
وی با اشاره به چند پروژه مهم استان ایلام مانند چهار خطه کردن محور ایلام- مهران، مهران- ایلام، دهلران- اندیمشک در سال ۹۶ ادامه داد: از دیگر پروژه‌های خوب استان می‌توان به پروژه تونل کبیرکوه اشاره کرد که با طول ۵.۶ کیلومتر شاید دومین تونل بزرگ ایران باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام افزود: این تونل می‌تواند بنادر جنوب کشور به استان‌های غربی و شمال‌غربی را با حداقل فاصله از مسیر کرمانشاه- خمین به هم متصل کند.
میرجعفریان با بیان اینکه در نظر داریم در سال ۹۶ بتوانیم بیش از ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی را آسفالت کنیم گفت: در دوماه اول سال ۲۰ کیلومتر آسفالت انجام دادیم و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۸۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان تا پایان سال آسفالت خواهد شد.
وی در اشاره به مسکن مهر استان ادامه داد: حدود ۹۵ درصد از پروژه‌های مسکن مهر استان در مرحله تکمیل است اما حدود هزار و ۷۰۰ واحد بدون متقاضی هم در دهلران وجود دارد که باید وضعیت آن‌ها مشخص شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در پاسخ این سوال که چه  روندی برای توسعه استان ایلام در سال ۹۶ درنظر گرفته شده گفت: ما از سال ۹۴ به صورت کاملا جهادی به توسعه استان در حوزه راه و شهرسازی با کمک وزارتخانه پرداختیم و در سال ۹۶ هم یکی از الویت‌های اصلی توسعه، زیرساخت‌های حمل و نقل است.
وی تاکید کرد: نباید از بحث مسکن خصوصا از قسمت‌های مربوط به حاشیه‌نشینی استان غافل بمانیم و باید از تمام توان استفاده کرده به بهبود مناطق هدف بپردازیم.

 

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *