صفحه اصلی / چرا رئال مادرید شایسته قهرمانی در لالیگاست؟

چرا رئال مادرید شایسته قهرمانی در لالیگاست؟

جدول معمولا دروغ نمی گوید و همانند فصل قبل، سرنوشت قهرمانی باز هم به روز آخر کشیده شده است. اما اگر رئال مادرید  بتواند برای اولین بار بعد از سال 2012 فاتح عنوان قهرمانی شود، بی شک لایق آن بوده است.
کهکشانی ها در روز پایانی مهمان مالاگا هستند و از همین حالا بسیاری از هواداران بارسا به  مصاحبه هفته گذشته سرمربی مالاگا و همچنین واریز شدن مبلغی به حساب مالاگا به خاطر انتقال ایسکو، شک و تردید دارند.
میشل، سرمربی مالاگا و بازیکن متعصب و سابق رئال مادرید از شکست بارسا در ماه گذشته گفت: "رئال مادرید قهرمان لالیگا خواهد شد و مردی هوادار رئال از مالاگا با آنها همکاری خواهد کرد."
با توجه به اینکه مالاگا انگیزه شخصی خاصی برای بازی مقابل لوس بلانکوس ندارد، در این میان بسیاری از هواداران بارسلونا نگرانند که این سرمربی 54 ساله دست یاری به سمت رئال مادرید دراز کند. البته این سرمربی روز پنج شنبه در توئیتر خود پیغامی با این مضمون که تمرکز ما روی تیم خودمان است را منتشر کرد تا کمی خودش را تبرئه کرده باشد.
البته رئیس عرب باشگاه مالاگا در همان مقطع واکنش تندی به اظهارات سرمربی خود نشان داد و اذعان داشت که با یاری خداوند رئال مادرید را شکست خواهیم داد. البته او به شدت از به زعم خود تهمت های رسانه های کاتالونیایی به مالاگا نیز انتقاد کرد.
در این میان و بر اساس قرارداد انتقال ایسکو در سال 2013، قرار بود تا سال 2018 هر بار کهکشانی ها لالیگا را فتح کنند یک میلیون یورو به حساب این باشگاه واریز شود.
بالاتر از همه این اتفاقات، اخبار و شایعات زیادی در مورد حمایت  کمیته داوران از رئال مادرید وجود داشته و جرارد پیکه نیز مدتی پیش تاکید کرد که دست های پشت پرده علاقمند به حمایت از رئال مادرید و قهرمان شدن تیم سفیدپوش پایتخت است.
بعد از پیروزی در الکلاسیکو دور برگشت، جرارد پیکه در مقابل دوربین ها فریاد زد که "ما بینهایت بهتر از رئال مادرید هستیم" اما حداقل در لالیگای فصل جاری این فرضیه ثابت نشده است.
در 8 فصل اخیر، بارسا 6 بار موفق به فتح لالیگا شده است و بسیاری از هواداران این تیم اعتقاد دارند که در فصل 2012 که کهکشانی ها با مورینیو فاتح لالیگا شدند نیز بسیاری از تصمیمات داوری به سود این تیم بود و همچنین فصل 2014 که اتلتیکو مادرید قهرمان شد، گل صحیح لیونل مسی در بازی فینال گونه و سرنوشت ساز روز آخر برابر اتلتیکو مادرید مورد پذیرش قرار نگرفت.
اما  فصل جاری شاید دلیلی برای شک و تردید وجود نداشته باشد. اگرچه هنوز هم تئوری های توطئه به وفور میان هواداران بارسا دیده می شود، اما نمی توان کتمان کرد که تیم انریکه کیفیت مورد نظر را برای فتح لالیگای امسال نداشته است.
اگرچه رئال مادرید تحت هدایت زیدان نیز بدون ایراد نبوده، اما آنها بیشتر در طول فصل قادر به حل مشکلات خود بودند و این همان دلیلیست که رئال تنها به یک امتیاز برای قهرمانی نیاز دارد.
بارسا طی یک دهه اخیر تیم برتر لالیگا بوده اما طی 9 ماه اخیر، کهکشانی ها کیفیت بالاتری نسبت به رقیب سنتی از خود ارائه داده اند. پس به جای مرور توهمات توطئه وار، بهتر است کاتالان ها بررسی کنند چه اتفاقاتی باعث گذراندن فصل اینچنینی برای آنها شده است.
 

همچنین مطالعه کنید:

hungry

بدون گرسنگی لاغر شوید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، تحقیقات زیادی در مورد ساز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *