صفحه اصلی / سد مخزنی بالارود خوزستان آبگیری می شود

سد مخزنی بالارود خوزستان آبگیری می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون), "مهرداد اورکی" با اشاره به پیشرفت فیزیکی 72 درصدی احداث سد بالارود افزود: پیش بینی می شود در صورت تحقق تخصیص اعتبار لازم، آبگیری اولیه این سد از نیمه دوم سال 97 شروع و تا پایان سال به بهره برداری برسد.
وی، بهبود معیشت و وضعیت اقتصادی کشاورزی، کنترل سیلاب های مخرب منطقه و ایجاد فرصت های شغلی مستقیم و غیر مستقیم را از جمله مهم ترین اهداف این پروژه ملی و منطقه ای عنوان کرد.
اورکی ادامه داد: ظرفیت مخزن این سد 131 میلیون متر مکعب است که نیاز آبی بیش از 12 هزار هکتار از اراضی پائین دست سد را در آینده تأمین خواهد کرد.
مدیر امور اجرایی سد بالارود تصریح کرد: اجرای این طرح تاکنون بیش از 1200 میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری، درآمد عمومی و اوراق مشارکت هزینه در بر داشته و برای تکمیل آن به رقمی حدود 1600 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
این سد دارای یک هزار و 50 متر طول تاج،10 متر عرض تاج و 84 متر ارتفاع است.
سد مخزنی بالارود توسط سازمان آب و برق خوزستان روی رودخانه بالارود در 27 کیلومتری شمال شهرستان اندیمشک(منطقه الوار گرمسیری) در حال احداث است. شرکت های مهندسین مشاور دزآب به عنوان مشاور و شرکت عمران مارون به عنوان پیمانکار در احداث این سد مشارکت دارند.

همچنین مطالعه کنید:

تیشه عقب ماندگی به ریشه صنایع چوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، تحقیقات نشان می‌دهد که در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *