صفحه اصلی / کوالکام و شکایت از تامین کنندگان اپل به خاطر عدم پرداخت بدهی های معوقه

کوالکام و شکایت از تامین کنندگان اپل به خاطر عدم پرداخت بدهی های معوقه

در آخرین خبر از این مجادله، کمپانی کوالکام از فاکسکان، پگاترون، ویسترون و Compal Electronics به خاطر ممانعت از پرداخت هزینه لایسنس تکنولوژی های خود شکایت کرده. این کمپانی در بیانیه اش می گوید که به دنبال اجبار شرکای اپل، به متعهد ماندن نسبت به قرارداد طولی مدتشان با کوالکام است.
کوالکام می گوید که بسیاری از این قراردادهای همکاری، پیش از تولید نخستین موبایل آیفون از سوی اپل به امضا درآمده اند و این تولیدکنندگان، کماکان هزینه محصولات نامرتبط به محصولات اپل را پرداخت می کنند؛ اما این موضوع درباره دیوایس های برند اپل صحت ندارد. از طرف دیگر، کمپانی های مورد اشاره می گویند که باید خط مشی اپل را دنبال کرده و این هزینه ها را پرداخت نکنند.
کوالکام می گوید بسیاری از این قراردادها، پیش از تولید نخستین موبایل آیفون از سوی اپل به امضا درآمده اند
طی ماه گذشته میلادی، اپل از پرداخت هزینه لایسنس تکنولوژی های کوالکام ممانعت ورزید و بزرگترین تولیدکننده چیپست در جهان را به کاهش پیش بینی های خود نسبت به درآمد سه ماهه سوم مجبور کرد. چند هفته پیش هم گزارش شد که کوالکام در صدد جلوگیری از واردات موبایل های آیفون به خاک ایالات متحده برآمده است.
دان رازنبرگ، یکی از سخنگویان کوالکام ضمن ابراز ناراحتی از اجبار به در پیش گرفتن چنین رویکردی در قبال شرکایی قدیمی گفته است که این کمپانی نمی تواند تولیدکنندگان مختلف و اپل اجازه دهد تا از حقوق معنوی و ارزشمندش سو استفاده کنند و در عوض، از پرداخت هزینه ای که روی آن توافق کرده اند سر باز بزنند.

همچنین مطالعه کنید:

دولت امسال گندم وارد می کند

شایلی قرائی آخرین وضعیت گندمکاران در رابطه با نارضایتی از نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *