صفحه اصلی / تامین امنیت انتخابات با استفاده از همه ظرفیت‌های ناجا

تامین امنیت انتخابات با استفاده از همه ظرفیت‌های ناجا

از همه ظرفیت‌های مراکز آموزش و دانشگاه علوم انتظامی امین، نیروهای ستادی، نیروهای یگانهای تکاوری انتظامی، مرزبانی و امنیتی استفاده خواهد شد.
سردار سید حسن بتولی در تشریح اقدامات معاونت عملیات ناجا در راستای تامین امنیت انتخابات اظهار کرد: نیروی انتظامی به منظور تأمین امنیت انتخابات سال 1396، از چند ماه قبل نسبت به برنامه ریزی اقدام و با شرکت در جلسات کمیته امنیتی انتخابات در وزارت کشور، با در نظر گرفتن تدابیر کلی نظام و اخذ برآوردهای لازم در حوزه های مختلف، اطلس انتخاباتی را متناسب با  وقایع و حوادث دوره های قبل به صورت منطقه‌ای تهیه کرده است.
وی افزود: همزمان نیز جلسات درون سازمانی با رده های تخصصی ناجا تشکیل و به منظور تقسیم کار برحسب وظایف ذاتی هر حوزه، دستورالعمل تأمین نظم و امنیت تدوین و ابلاغ شده است.
معاون عملیات ناجا  خاطر نشان کرد: با توجه به این که انتخابات در سطح گسترده و در قالب دو انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می شود،  شورای امنیت کشور نیز مسئولیت تأمین امنیت انتخابات را بر عهده ناجا گذاشته است.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به آمادگی 300 هزار نفر از کارکنان ناجا در راستای تامین امنیت انتخابات خاطر نشان کرد: تأمین نظم و امنیت انتخابات  مستلزم برنامه ریزی برای به کارگیری" توان مضاعف و حداکثری ناجا" است که در این راستا  با تشکیل جلسات تخصصی از همه ظرفیت های مراکز آموزش و دانشگاه علوم انتظامی امین، نیروهای ستادی، نیروهای یگان های تکاوری انتظامی، مرزبانی و امنیتی استفاده خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار بتولی تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده با ستاد کل نیروهای مسلح و توافق به عمل آمده با سپاه، برنامه ریزی های لازم برای بهره گیری از  ظرفیت نیروهای  کمکی و بسیج برای امنیت مراکز اخذ رای نیز صورت گرفته است.
 وی گفت : ان شاء الله همانند انتخابات گذشته شاهد برگزاری انتخاباتی امن ، گسترده و باشکوه با حضور و مشارکت حداکثری  مردم ولایی ایران اسلامی خواهیم بود.

همچنین مطالعه کنید:

weather

پیش بینی گرد و خاک در کاظمین

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری امروز آسمان نجف صاف، گاهی افزایش ابر و از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *