صفحه اصلی / نشست کمیسیون مشترک حمل ونقل جاده ای ایران و روسیه در مسکو برگزار شد

نشست کمیسیون مشترک حمل ونقل جاده ای ایران و روسیه در مسکو برگزار شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران ، نشست کمیسیون مشترک حمل ونقل جاده‌ای ایران و روسیه طی روزهای 21 و 22 اردیبهشت در مسکو برگزار شد.

در این نشست بر اساس پروتکل مشترکی که بین معاونان وزارت راه و شهرسازی ایران و وزارت راه روسیه به امضا رسید، مباحث مهم حمل ونقلی از جمله تسهیل در صدور روادید رانندگان حرفه ای، روان سازی، همکاری مشترک جهت رفع برخی از موانع اجرایی و اداری، کاهش مابه التفاوت نرخ سوخت برای کامیون های روسی، کاهش عوارض جاده ای برای کامیون های ایرانی، مشارکت در پروژه eTIR، توسعه همکاری در مسیر کریدور شمال و جنوب و حمل و نقل چند وجهی مورد توافق قرار گرفت.
در حاشیه این جلسه، نشستی با دبیرکل اتحادیه حمل و نقل جاده ای روسیه «آسماپ» برگزار شد و مقرر گردید توافق نامه همکاری بین آسماپ و اتاق ایران جهت تقویت و ترویج رویه تیر تنظیم و به امضا رسید.
در نشست کمیسیون مشترک حمل ونقل جاده‌ای ایران و روسیه، دبیرکل اتاق ایران نیز حضور داشت. علیرضا اشرف در نشستی با سفیر داغستان، تاسیس و سرمایه گذاری در «ماهاچ کالا» توسط بخش خصوصی و ترویج مسیر کریدور شمال و جنوب از مسیر داغستان را مورد بررسی قرار داد.
 
 

همچنین مطالعه کنید:

بورس انرژی

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده‌ پالایشی و پتروشیمی می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, رینگ داخلی این بورس، امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *