صفحه اصلی / دوچرخه سواری ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می دهد

دوچرخه سواری ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می دهد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، همه می دانیم که کلید سالم ماندن و طول عمر زیاد بر دو عامل استوار است: ورزش و رژیم غذایی. حال محققان دانشگاه گلاسکو اسکاتلند عنوان می کنند دوچرخه سواری علاوه بر حفظ تناسب اندام می تواند خطر ابتلا به سرطان یا بیماری قلبی را به نصف کاهش دهد.
در مطالعه سال ۲۰۰۸، محققان دریافته بودند رابطه مستقیمی بین مدت زمان دوچرخه سواری و احتمال ابتلا به سرطان وجود دارد. دوچرخه سواری به مدت نیم ساعت ریسک سرطان را تا ۳۴ درصد کاهش می دهد؛ دوچرخه سواری روزانه با احتمال ۳۳ درصدی زنده ماندن و بازیابی از سرطان همراه است. و ریسک مرگ ناشی از سرطان به ازای هر یک ساعت ورزش متوسط ۱۲ درصد کاهش می یابد.
در مطالعه جدید، تیم تحقیق رابطه بین تحرک فعال و بروز بیماری قلبی، سرطان و مرگ و میر به هر دلیل را بر روی بالغ بر ۲۶۰ هزار نفر با میانگین سنی ۵۳ سال بررسی کرد. شرکت کنندگان در مورد نوع رفتن به محل کار نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری، یا عدم تحرک نظیر ماشین یا حمل و نقل عمومی گزارش دادند.
داده های مربوط به بستری شدن در بیمارستان و مرگ هم در طول ۵ سال پیگیری وضعیت این افراد جمع آوری شده بود.
یافته ها نشان داد دوچرخه سواری تا محل کار با کمترین ریسک بروز بیماری قلبی، سرطان و مرگ و میر به هر علتی مرتبط بود. دوچرخه سواری تا محل کار با کاهش ۴۵ درصدی ریسک ابتلا به سرطان و ۴۶ درصدی ابتلا به بیماری قلبی مرتبط است. در مجموع افرادی که دوچرخه سواری می کنند ۴۱ درصد کمتر در معرض مرگ زودهنگام قرار دارند.

همچنین مطالعه کنید:

دولت امسال گندم وارد می کند

شایلی قرائی آخرین وضعیت گندمکاران در رابطه با نارضایتی از نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *