صفحه اصلی / تنوع سنگ تزئینی ایران در دنیا بی نظیر است

تنوع سنگ تزئینی ایران در دنیا بی نظیر است

 که با تکیه‌ بر تنوع سنگ‌های ایرانی، سهم بالاتری از بازار اروپا را از آن خود کنند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ماین نیوز، اسدالله کشاورز پیش از ظهر امروز در همایش صادرات سنگ با اشاره به رکود مسکن و اثرات آن بر صنعت سنگ اظهار کرد: صنعت سنگ با چالش‌های زیادی مواجه است و رکود مسکن، فرسودگی تجهیزات و مخالفت‌های زیست‌محیطی از جمله مهم‌ترین آن‌ها است.
وی همچنین افزود: برای حل مشکلات زیست‌محیطی چندین تعامل مثبت با منابع طبیعی آغاز شده که البته از آن راضی نیستیم اما تلاش برای به نتیجه رسیدن آن ادامه دارد.
مدیرکل امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: حجم ذخایر قطعی ایران در حوزه سنگ‌های تزئینی نسبت به‌ کل دنیا حجم بالایی است از این‌ رو، ایران مقام اول سنگ تزئینی دنیا را در اختیار دارد.
کشاورز با تأکید بر تنوع رنگ و کیفیت سنگ‌های تزیینی ایران ابراز کرد: بازار اروپا بازاری تنوع‌طلب بوده و در هر دوره تقاضای سنگ آن تغییر می‌کند؛ از این‌ رو این فرصت عالی برای تولیدکنندگان سنگ ایران مهیا است که با تکیه‌ بر تنوع سنگ‌های ایرانی، سهم بالاتری از بازار اروپا را از آن خود کنند.
وی با اشاره به ابداع روش‌های جدید استخراج عنوان کرد: روش استخراج عمقی روشی است که در ایران متداول نیست اما با استفاده از آن می‌توان هزینه‌های استخراج را کاهش داد و محیط‌زیست را نیز حفظ کرد.
مدیرکل امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: رکود شدیدی که دامن‌گیر صنعت سنگ و کارخانه‌های فرآوری شده با توسعه بازاریابی قابل‌ رفع است.

همچنین مطالعه کنید:

مرمت مقبره چهارمنار تبریز

مرمت مقبره چهارمنار تبریز تا پایان تابستان ۹۹ به اتمام می‌رسد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا, مرتضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *