صفحه اصلی / راهکارهای کاهش ریسک زوال عقل

راهکارهای کاهش ریسک زوال عقل

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، محققان دانشگاه اونتاریو غربی کانادا دریافته اند اتخاذ سبک زندگی پیشگیری از سکته ممکن است به کاهش بروز زوال عقل در سالمندان هم کمک کند.
تحقیقات نشان داد بعد از بکارگیری شیوه های پیشگیرانه در کنار رژیم غذایی سالم، ورزش، زندگی بدون دود سیگار و توتون، و مصرف داروی فشارخون طبق تجویز پزشک، ریسک سکته تا ۳۷.۹ درصد برای افراد ۸۰ سال به بالا کاهش می یابد. همچنین ریسک بروز زوال عقل تا ۱۵.۴ درصد کاهش می یابد.
جاشوآ سراسولو، محقق ارشد، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان می دهد با پیروی از سبک زندگی پیشگیری از سکته، ما می توانیم احتمال بروز برخی انواع زوال عقل را نیز محدود کنیم.»
در این مطالعه محققان داده های ۵.۵ میلیون نفر را در اونتاریو کانادا از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ برای برآورد نرخ بروز سکته و زوال عقل بررسی کردند.
آنها از شرکت کنندگان خواستند تا شیوه های پیشگیری از سکته را در پیش بگیرند. محققان مشاهده کردند با تغییر در سبک زندگی، ریسک سکته و برخی انواع زوال عقل در این افراد کاهش یافته بود.
به گفته محققان، اکثر سکته ها ناشی از محدودشدن جریان خون به مغز بوده و زوال عقل عروقی هم ناشی از کاهش تامین خون برای مغز است. محققان اذعان می کنند افرادی که دچار سکته مغزی می شوند دوبرابر نیز در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

همچنین مطالعه کنید:

گرانی چندباره لبنیات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، درحالی که نرخ فرآورده های لبنی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *