صفحه اصلی / پیگیر پرداخت مطالبات حادثه‌دیدگان معدن زمستان یورت هستیم

پیگیر پرداخت مطالبات حادثه‌دیدگان معدن زمستان یورت هستیم

حقوق جانباختگان معدن آزادشهر هستیم و باید ارائه خدمات به خانواده بازماندگان با جدیت صورت گیرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، «حسن صادقلو»روز گذشته (۲۳اردیبهشت ماه) در دومین جلسه شورای اداری استان،تصریح کرد: حادثه سوزناک معدن زغال سنگ که به موجب آن ۴۳ نفر از کارگران شریف، محروم و مستضعف استان جان خود را از دست دادند، مصیبتی بزرگ بود و مسئولان تلاش کردند از نخستین ساعات حادثه در کنار حادثه دیدگان قرار گیرند.
وی با اشاره به پیگیری ها و بی قراری های مدیران کشوری در این حادثه، گفت: پیام ویژه مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر رسیدگی به حادثه دیدگان و همچنین پیگیری ها و حضور ریاست جمهوری در کنار خانواده های داغدار نشان از توجه ویژه مسئولان به این حادثه غمبار دارد.
وی با بیان سرعت بالای عملیات امدادرسانی و رسیدگی به خانواده جانباختگان، یادآور شد: حکم مستمری خانواده های داغدار به وارث تقدیم شده و در عین حال پیگیر معوقات حقوق و بیمه معدنچیان هستیم و از آنجا که همه این عزیزان بیمه مسئولیت بوده اند، رقم ۲۱۰ میلیون تومان به وارث تقدیم می شود.
استاندار گلستان سفر ریاست محترم جمهوری به استان را اقدامی در راستای دلجویی از خانواده های داغدار دانست و گفت: هر چند در این مدت بی تقوایی های خبری در برخی رسانه ها صورت گرفت اما در مجموع رسانه های استان  بویژه رسانه ملی رسالت خود را برای پوشش خبری به نحو احسن انجام داده اند.
صادقلو با اشاره به برخی رفتارهایی که در جریان سفر رئیس جمهوری در معدن زغال سنگ صورت گرفته بود، تاکید کرد: مانع از هرگونه اقدام سلبی در معدن آزادشهر شدیم و البته خانواده جانباختگان با امضا نامه از اقدامات صورت گرفته اعلام برائت کردند.
وی همچنین در دومین جلسه شورای انتخابات را ملاک ارزیابی سیاسی دیپلماسی کشور در عرصه داخلی و خارجی قلمداد کرد و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید زمینه سازی لازم برای مشارکت حداکثری که مطالبه نظام، مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است را ایجاد کنند، چرا که شرکت در انتخابات وظیفه فردی و اجتماعی است.
وی افزود: مسئولان اجرایی انتخابات باید امانت داری ، رعایت عدالت، تساوی در بین نامزدها و عدم استفاده از امکانات دولتی به نفع یا علیه کاندیداها را مدنظر داشته باشند.
استاندار گلستان تاکید کرد : همه نیروها اعم از مسلح و غیر مسلح ملزم و موظف به رعایت اصل بی طرفی  در انتخابات هستند.
صادقلو در بخش دیگری از سخنان خود با بابیان اهمیت ارائه برنامه های سال ۹۶ از سوی دستگاه های اجرایی، گفت: برنامه دستگاه ها با توجه به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ، میثاق رفتاری آنهاست و نقشه راه آنان برای پیشبرد اهداف توسعه محسوب می شود.
وی با اشاره به طرح روستای بدون بیکار، یادآور شد : در این طرح ۱۴ روستای محروم  در ۱۴ شهرستان شناسایی خواهد شد و همانگونه که در طرح شهید شوشتری ۱۴ منطقه ی ۱۴ شهرستان شناسایی و رفع آلودگی شد، در این طرح نیز تلاش می شود اقدامات اشتغال زا در این ۱۴ روستا صورت پذیرد.
لازم به ذکر است در این جلسه تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان به تبیین رویکرد مدیریتی دستگاه خود در سال ۹۶ پرداختند و پیرامون آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *