صفحه اصلی / قیمت خرید تضمینی چای ایرانی اعلام شد

قیمت خرید تضمینی چای ایرانی اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، محمدولی روزبهان در مورد آخرین وضعیت خرید تضمینی برگ سبز چای اظهار داشت: تاکنون 26 هزار تن برگ سبز چای از باغات چای شمال به ارزش 65 میلیارد تومان خریداری شده است.
وی با اشاره به کارهای به‌سازی که طی دو سال اخیر در باغات چای کشور در راستای بهسازی و جوان‌سازی انجام شده، خاطرنشان کرد: این امر باعث شده که امسال 96 درصد از  چای برداشت شده درجه یک و تنها چهار درصد درجه دو باشد.
به گفته رئیس سازمان چای کشور همان چای ایرانی که سال‌های گذشته خریداری نداشت و همواره دغدغه کشاورزان، فروش آن بود، طی امسال و سال گذشته با صف خریداران مواجه شده است.
روزبهان علت افزایش کیفیت چای داخلی را کف بر نمودن باغات قدیمی، هرس بوته‌ها، استفاده از دستگاه‌های مکانیزه و همچنین تقویت قدرت چای‌کاران برای خرید کود بهتر عنوان کرد و افزود: امسال چای‌کاران بیش از چهارهزار تن کود برای تقویت بوته‌های چای خریداری کرده‌اند که ارائه تسهیلات بدون بهره در این راستا بسیار موثر بوده است.
وی در مورد نحوه خرید تضمینی چای ایرانی هم گفت: امسال پرداخت 40 درصد از پول چای برعهده کارخانجات و 60 درصد برعهده دولت است که از این هفته پرداخت‌ها را آغاز خواهیم کرد.
به گفته رئیس سازمان چای کشور قیمت خرید تضمینی هر کیلو چای درجه یک ایرانی 26 هزار و 242 ریال و هی کیلو چای درجه دو 14 هزار و 695 ریال است که نسبت به سال گذشته هفت درصد افزایش قیمت داشته است.
روزبهان همچنین از افزایش تعداد کارخانجات چای در کشور خبر داد و گفت: بیش از 20 برند خوب چای ایرانی در بازار موجود است و شعار ما هم در سال جدید افزایش کیفیت است، تا جایگزین چای‌های وارداتی شود.

همچنین مطالعه کنید:

Parkinson

پیوند بین پارکینسون و اختلال دو قطبی چیست؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شفقنا، اختلال دوقطبی (BD)، که افراد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *