صفحه اصلی / ساخت نیروگاه 540 مگاواتی سیکل ترکیبی افق زاهدان آغاز شد

ساخت نیروگاه 540 مگاواتی سیکل ترکیبی افق زاهدان آغاز شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا, مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان وبلوچستان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: این طرح بزرگ اقتصادی با اعتباری افزون بر 300 میلیون یورو با نظارت وزارت نیرو و شرکت مادر تخصصی نیروی برق حرارتی و مجری بخش خصوصی شرکت آلا افق طوس در 2 فاز «گاز و بخار» اجرا می شود.
محبعلی قزاق جاهد ادامه داد: بر اساس برنامه ، فاز نخست این طرح شامل بخش گاز تا 15 شهریور 1397و فازدوم (بخش بخار) تا 15 آبان سال 98 به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه اشتغالزایی این طرح در منطقه 320 نفر در بخش فنی و مهندسی است گفت: با توجه به برآوردهای انجام شده میزان سوخت روزانه این پروژه چهار میلیون مترمکعب گاز است.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری سیستان وبلوچستان نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: اینک 6 نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت 2 هزار و 700 مگاوات در استان در حال اجراست.
ماندانا زنگنه ادامه داد: از مجموع 6 نیروگاه در دست ساخت سه نیروگاه دولتی است که در چابهار با ظرفیت 160 مگاوات وابسته به بنیاد مستضعفان، ایرانشهر با ظرفیت 160 مگاوات و زاهدان با ظرفیت 500 مگاوات وابسته به شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی ایران در حال انجام است.
وی ادامه داد: همچنین سه نیروگاه خصوصی در زاهدان شامل یونیت اینترنشنال با ظرفیت 88 مگاوات، پارسیان با ظرفیت 500 مگاوات و آلا افق طوس با ظرفیت 540 مگاوات است.
به گفته استاندار سیستان و بلوچستان کشورهای افغانستان و پاکستان برای تامین انرژی برق خود مسیر مطمئنی جز ایران ندارند و این استان با دارا بودن فرصت های مناسب در تولید برق و فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند در این زمینه نقش موثری ایفا کند.
علی اوسط هاشمی اظهار داشت: سرمایه گذاری در این بخش با توجه به نیاز جدی این کشورها به صادرات برق از ایران زمینه توسعه سیستان وبلوچستان و سود دهی فراوان را برای علاقه مندان این عرصه فراهم می کند.
استان سیستان وبلوچستان واقع در جنوب شرق کشور افزون بر هزار و 200 کیلومتر مرز خشکی با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز آبی با کشورهای حوزه دریای عمان دارد.

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *