صفحه اصلی / ریل گذاری شرکت گاز در مسیر خدمت رسانی به مناطق کمتربرخوردار روستایی در خراسان رضوی

ریل گذاری شرکت گاز در مسیر خدمت رسانی به مناطق کمتربرخوردار روستایی در خراسان رضوی

 از مزایای شبکه گازرسانی برخوردار شده اند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در گفت و گو افزود: در ابتدای فعالیت دولت یازدهم تعداد روستاهای بهره مند از شبکه گاز طبیعی در خراسان رضوی 961 مورد و ضریب نفوذ گاز روستایی در این استان 56 درصد بود.
وی ادامه داد: با فعالیت دولت تدبیر و امید هم اینک ضریب نفوذ گاز روستایی در خراسان رضوی به 75 درصد و تعداد روستاهای بهره مند از مزایای شبکه گازرسانی به
هزار و 440 روستا افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: بر این اساس ظرف سه سال اخیر معادل 50 درصد روستاهایی که پیش از فعالیت دولت در این استان گازرسانی شده بودند از مزایای این شبکه برخوردار شدند.
وی مجموع روستاهای واجد شرایط اتصال به شبکه گازرسانی را در خراسان رضوی 2 هزار و 532 روستا ذکر و بیان کرد: تاکنون هزار و 440 مورد از این روستاها گازدار شده اند و تا پایان امسال نیز این تعداد به هزار و 800 روستا افزایش می یابد.
فانی افزود: بر این اساس ضریب نفوذ گاز روستایی در خراسان رضوی به رقم 84 درصد می رسد که رشد ارزشمندی در این حوزه محسوب می شود.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده‌ امسال طی هر روز پروژه گازرسانی به یک روستا در خراسان رضوی بهره برداری می شود. همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستای بالای 20 خانوار واجد شرایط استان نیز در هر روز آغاز می شود تا در پایان سال 1396 پرونده این روستاها بسته و کار به انجام برسد.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: پارسال 200 روستا در این استان گازرسانی شدند که نشان می دهد در شرایطی که دولت دچارتنگناهای مالی جدی بود خدمت به مناطق روستایی نه تنها متوقف نشد بلکه با تلاش مضاعف گسترش یافت.
وی افزود: در این چارچوب حجم ریالی پروژه های گازرسانی به روستاها در خراسان رضوی از سال 94 تاکنون به پنج هزار و 830 میلیارد ریال رسیده است.
فانی ادامه داد: حجم ریالی پروژه های گازرسانی به روستاها در برنامه امسال نیز به میزان سه هزار و 100 میلیارد ریال است. با تحقق و انجام پروژه های مربوطه وضعیت خراسان رضوی در حوزه روستاهای برخوردار از گاز در شرایط بسیار خوبی قرار می گیرد.
وی گفت: حدود 100 روستای بالای 20 خانوار هم وجود دارند که به دلیل هزینه های سنگین و دوری از خطوط انتقال قابلیت اجرای عملیات گازرسانی ندارد. بر اساس قانون می توان به ازای هر خانوار روستایی تا حدود 60 میلیون ریال هزینه کرد و بیش از آن واجد شرایط محسوب نمی شود.
فانی افزود: همچنین طی فعالیت دولت یازدهم گازرسانی به سه شهر از چهار شهر باقیمانده در خراسان رضوی انجام شد و شهرهای ششتمد، روداب و ریوش برخوردار شدند.

 

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *