صفحه اصلی / هوای گرم و مرطوب در شرق کشور

هوای گرم و مرطوب در شرق کشور

نقاط کشور از جمله مناطق کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:  نقشه های هواشناسی در دو روزآینده بیانگر تداوم جریانهای گرم و مرطوب همراه با گذر ناوه تراز میانی جو از نیمه شرقی کشور است که سبب بارشهای رگباری همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقت در این مناطق خواهدشد.
احد وظیفه افزود: بعد از ظهر امروز رشد ابرهای جوششی در برخی نقاط با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در شمال سمنان،  جنوب غرب یزد،  شرق و جنوب اصفهان، شمال هرمزگان،  جنوب سیستان وبلوچستان و ارتفاعات زاگرس در کرمان و شمال شرق فارس همراه خواهد بود.
به گفته وی فردا یکشنبه بعد از ظهر و اوایل شب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی نقاط در مناطق کوهستانی مرکز و جنوب کرمان، نیمه شرقی یزد، خراسان جنوبی و شمال سمنان پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: تشکیل ابرهای جوششی موجب وزش تند باد موقت و باد شدید و خیزش گرد و خاک محلی و کاهش دید می‌شود و همچنین در برخی نقاط یاد شده رگبار موقت باران می‌تواند موجب سیلابی شدن موقت مسیلها  بخصوص در مناطق کوهستانی و رودخانه های محلی شود و همچنین در مناطق کوهستانی احتمال بیشتری برای برخورد صاعقه وجود دارد.
وظیفه هشدار داد: توصیه می شود برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی و داشتن واکنش مناسب،  اقدام لازم بعمل آید. 

همچنین مطالعه کنید:

گرانی چندباره لبنیات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، درحالی که نرخ فرآورده های لبنی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *