صفحه اصلی / احداث باند دوم محورکیانمهر به ماهدشت

احداث باند دوم محورکیانمهر به ماهدشت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی البرز، مدیر‌کل راه و شهرسازی استان ضمن بازدید ازپروژه احداث باند دوم کیانمهر به ماهدشت حدفاصل مسکن مهر ماهدشت تا بلوار بسیج ماهدشت از ادامه فعالیت این پروژه خبر داد و گفت: این پروژه به طول ۳.۵ کیلومتر به صورت تعریض از طرفین به عرض تمام شده ۲۴ متر در دو باند مجزا از هم ساخته خواهد شد.
رضایی افزود: محل تلاقی این محور با ورودی مسکن مهر ماهدشت به صورت تقاطع غیر همسطح طراحی شده که شامل دو دهانه پل شش متری به صورت رفت و برگشت است و هزینه احداث آن بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: در مجموع، با احتساب هزینه احداث مسیر، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد داشت.
در این بازدید، ضمن بررسی روند اجرای پروژه، مشکلات حین کار شامل معارضین لوله گاز و فیبر نوری و ساختمان و دیوار یگان ویژه نیروی انتظامی هم مورد بررسی قرار گرفت و برای رفع این معارضین، دستورهای ویژه‌ای از طرف مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز به مدیریت ساخت و توسعه راه‌ها صادر شد.
خبر دیگر اینکه مدیر‌کل راه و شهرسازی استان البرز ضمن بازدید از پروژه لکه‌گیری و روکش آسفالت محور مرد‌‌آباد (ماهدشت) به اشتهارد از اتمام این پروژه تا پایان سال جاری خبر داد .
این پروژه به طول ۴۰ کیلومتر شامل لکه‌گیری و اجرای یک لایه پریمکت و یک لایه ماسه آسفالت رگلاژی با دانه بندی ۰ تا ۸ میلی‌متر به ضخامت دو سانتی‌متر و یک لایه آسفالت بیندر با دانه‌بندی ۰ تا ۱۹ میلی‌متر به ضخامت شش سانتی‌متر است.
اجرای روکش آسفالت محور اشتهارد به ماهدشت و همچنین احداث باند دوم کیانمهر به ماهدشت حدفاصل مسکن مهر ماهدشت به بلوار بسیج ماهدشت با اعتباری  بالغ بر ۱۲۵ میلیارد ریال باعث ارتقای کیفیت سواری و سطح سرویس محور و افزایش رضایت‌مندی استفاده‌کنندگان از محور خواهد شد.
بازدید مدیر‌کل راه و شهرسازی استان البرز از پروژه درزگیری محور روستایی خودرو به احمد‌آباد
خبر دیگر اینکه مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز از پروژه درزگیری و روکش آسفالت محور روستایی خودرو به احمد آباد از توابع شهرستان نظرآباد خبر داد و گفت: این پروژه به طول ۱۰ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در حال اجرا است و برآورد اجرای کامل عملیات درنظرگرفته شده شامل درزگیری، لکه‌گیری و اجرای یک لایه پریمکت و یک لایه آسفالت رگلاژی و در نهایت یک لایه روکش آستر، بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال است.
رضایی در حاشیه این بازدید ابراز امیدواری کرد که این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد و باعث سهولت در رفت و آمد مردم شریف منطقه شود.
پیشرفت ۷۰ درصدی  پروژه تقاطع غیر همسطح محور اشتهارد نجم آباد_نظرآباد با جاده قدیم کرج_هشتگرد
همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز از پیشرفت ۷۰ درصدی  پروژه تقاطع غیر همسطح محور اشتهارد نجم ‌آباد_نظرآباد با جاده قدیم کرج_هشتگرد و بهسازی مسیرهای دسترسی به آزادراه خبر داد و گفت: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در حال انجام است و از مجموع ۱۰.۶ کیلومتر طول مسیر پروژه، چهار کیلومتر تکمیل شده و به عنوان مسیرهای انحراف ترافیک به بهره‌برداری می‌رسد. این پروژه دارای دو دهانه پل بتنی به طول ۲۶.۵ متر است و تاکنون ۳۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاکی انجام شده است.
رضایی افزود: اکنون ساخت دیافراگم عرشه و دیوارهای حائل این پروژه در دست اقدام است.
پروژه ساخت تقاطع غیر همسطح محور اشتهارد نجم آباد_نظرآباد با جاده قدیم کرج_هشتگرد از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است که بهره برداری از آن باعث کاهش سوانح و تصادفات، افزایش ایمنی، کاهش بار ترافیکی، کاهش زمان سفر و صرفه ‌جویی در مصرف سوخت می‌شود.
بازدید از احداث تقاطع غیرهمسطح اتصال باند شمالی آزاد راه تهران _ قزوین به محور قدیم کرج _ هشتگرد
خبر دیگر اینکه مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز ضمن بازدید از پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح اتصال باند شمالی آزاد ‌راه تهران _ کرج _ قزوین به محور قدیم کرج _ هشتگرد  در جریان  آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفت.
رضایی در حاشیه این بازدید گفت: این تقاطع با رمپ و لوپ‌های آن در مجموع ۱.۵ کیلومتر طول دارد و احداث آن ۲۰ میلیارد ریال هزینه خواهد داشت.
وی افزود: این پروژه جزو پروژه‌های جدید است که به منظور ارتباط باند شمالی آزادراه با محور قدیم کرج _ هشتگرد طراحی شده و اکنون پیمانکار آن در حال تجهیز کارگاه برای شروع عملیات اجرایی است.

همچنین مطالعه کنید:

Exhibition

اطلاع از به روزترین تحولات صنعتی و تولیدی در بازار بزرگ ایران

به گزارش کسب  و کار نیوز، یدالله صادقی افزود: تعامل مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ با تولیدکنندگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *