صفحه اصلی / آسیب جدی تردد بارهای غیرمجاز به ابنیه فنی راه‌های زنجان

آسیب جدی تردد بارهای غیرمجاز به ابنیه فنی راه‌های زنجان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای زنجان، سید ناصر موسوی با اشاره به حضور در  اولین نشست سراسری رؤسای ادارات نگهداری ابنیه فنی راه‌های ادارات‌کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای سراسر کشور گفت: نگهداری ابنیه فنی راه‌ها  درتامین ایمنی سفرهای جاده‌ای نقش مهمی  دارد چراکه حجم ۹۰ درصدی حمل و نقل کالا و مسافر استان از طریق جاده صورت می‌گیرد.
رییس اداره نگهداری ابنیه فنی تصریح کرد: راه، یک سرمایه ملی است و حمل بار اضافه بر ظرفیت وسایل نقلیه، علاوه‌ بر خطرات ناشی از بروز سوانح و تصادفات جاده‌ای، موجب تخریب زیرساخت راه‌ها می‌شود. این موضوع خصوصا در راه‌های فرعی و روستایی، لطمات بزرگی را به جاده‌‌ها تحمیل می‌کند.
وی افزود: به‌منظور کاهش روند تخریبی ناشی از حمل  اضافه تناژ خصوصا در مورد مواد معدنی در راه‌های روستایی، افزایش نظارت پلیس راه و همکاری ارگان‌های مرتبط برای الزام نصب باسکول در معادن و جلوگیری از حمل بار غیرمجاز در راه‌های روستایی ضروری است.
موسوی با اشاره به خسارت سیل اخیر به ابنیه فنی استان  خصوصا درشهرستان‌های ماه‌نشان وخدابنده گفت : درسیل اخیر به پل‌ها وآب‌روهای این دو شهرستان آسیب جدی وارد شده که تعمیرو مرمت آنها در دست اقدام است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: بررسی مستمر وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی واقع در جاده‌های استان  و بازرسی فنی منظم پل‌ها جهت حصول اطمینان از ایمنی سازه‌ای آنها درکنار تعمیرات ابنیه فنی کوچک و لایروبی پل‌ها و همچنین مرمت سیستم‌های زه‌کشی پل‌ها از جمله فعالیت‌های  مداومی است که توسط اداره نگهداری راه و ابنیه فنی به دفعات و مداوم در حال انجام است.

همچنین مطالعه کنید:

نخبگان دانشگاهی جذب بنگاه ها می شوند

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز برات قبادیان اظهار کرد: با توجه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *