صفحه اصلی / افزایش ۲۳۰ درصدی حقوق کارکنان در دولت یازدهم

افزایش ۲۳۰ درصدی حقوق کارکنان در دولت یازدهم

افزایش داشته اند که علت اصلی افزایش اعتبارات هزینه ای دولت در سال های اخیر است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، سازمان امور اداری و استخدامی کشور روز شنبه با ارسال بیانیه ای، ادعای افزایش نیافتن حقوق کارکنان دولت که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره تلویزیونی را رد کرد.
در این بیانیه آمده است:یکی از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادعا کرده با وجود افزایش هزینه های دولت از یک هزار بیلیارد ریال (یکصد هزار میلیارد تومان) به 2 هزار و 500 بیلیارد ریال (250 هزار میلیارد تومان) در طول سال های 1392 تا 1396، حقوق کارکنان دولت افزایش نیافته است.
سازمان امور اداری و استخدامی کشور این ادعا را نادرست دانست و اعلام کرد، بر خلاف ادعای وی در این دوره اعتبارات هزینه ای دولت با 73 درصد افزایش از یک هزار و 200 بیلیارد ریال (١٢٠ هزار میلیارد تومان) به 2 هزار و 70 بیلیارد ریال (٢٠٧ هزار میلیارد تومان) رسیده است.
همچنین حقوق کارکنان دولت با ٢٣٠ درصد افزایش و مستمری بازنشستگان با حدود ٢١٠ درصد افزایش، رقم اصلی افزایش اعتبارات هزینه ای دولت را تشکیل داده است.
سازمان امور اداری و استخدامی کشور تاکید کرد، افزایش حقوق کارکنان دولت و نیروهای مسلح و بازنشستگان لشگری و کشوری بیش از 1.5 برابر بیش از تورم این دوره بوده است.
این سازمان از همه نامزدهای ریاست جمهوری خواست در بیان آمار و اطلاعات دقت کنند و تلاش مسئولان نظام جمهوری اسلامی در رسیدگی به وضع معیشتی اقشار مختلف را نادیده نگیرند.
 حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مناظره دیروز تلویزیونی، از دولت یازدهم ه عنوان دولت پرخرجی یاد کرد که با وجود رقم 250 هزار میلیارد تومانی هزینه های دولت، حقوق کارمندان را افزایش نداده است.
دوازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران، همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می شود.

همچنین مطالعه کنید:

Tips on air travel with children

نکاتی درباره سفر هوایی همراه با کودکان

کسب و کار نیوز – هنگام تصمیم به سفر از ابتدای خرید بلیط هواپیما تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *