صفحه اصلی / پاکسازی روستای تاریخی کندوان از آسیب‌های بصری

پاکسازی روستای تاریخی کندوان از آسیب‌های بصری

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، پاکسازی سیمای بصری روستای تاریخی کندوان توسط پایگاه تاریخی کندوان و با مشارکت اهالی این روستای تاریخی آغاز شد.
علیرضا قوچی، مدیر پایگاه پژوهشی روستای تاریخی کندوان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان در مرحله آماده‌سازی و تکمیل قرار دارد، به همین دلیل با تلاش کارشناسان پایگاه پاکسازی سیمای بصری روستای کندوان را از آسیب‌های بصری مانند حذف بنر و پارچه نوشته‌ها و جایگزینی با تابلوهای متناسب با بافت آغاز شد.
او با بیان این که درحال حاضر پس از حذف بنرها و تابلوهایی که با بافت تاریخی روستا همخوانی نداشت، اقدام به جایگزینی تابلوهایی چوبی و سنتی در اولویت قرار گرفته است، افزود: اقدامات مرمتی و استحکام‌بخشی در روستای تاریخی کندوان سبب شده تا مردم نسبت به حفاظت و نگهداری این بافت حساسیت جدی پیدا کنند. به طوری که این روستای تاریخی با توجه به جریان زندگی مردم در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد.
براساس این گزارش، کندوان به عنوان تنها روستای زنده صخره‌ای جهان محسوب می‌شود که زندگی طبیعی مردم در آن جریان دارد. این روستای 700 ساله در شمال‌غرب ایران و واقع در ارتفاعات کوه سهند یکی از جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی و شگفتی‌های کشور است که تاکنون هویت باستانی خود را حفظ کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *