صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
فیلتر "کارانه" ارتباطی با دولت ندارد

فیلتر "کارانه" ارتباطی با دولت ندارد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محمود واعظی در جمع خبرنگاران با اشاره به فیلتر سایت "کارانه" منسوب به یکی از کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتساب آن به دولت، گفت: این موضوع ادامه ادعاهای بدون پایه و شعارهای بی‌اساسی است که می‌دهند. در حالی که این موضوع برای مردم روشن است زیرا این سایت ارتباطی با وزارت ارتباطات و دولت ندارد، انتخابات سازوکار خودش را دارد که قانون آن را مشخص کرده است.
وی ادامه داد: تخلفاتی که هر یک از کاندیداها مرتکب شوند، در یک کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود. درباره این سایت همین روال طی شده است و دولت نیز در این کمیته در اقلیت است. کمیته تصمیم گرفته به قوه قضاییه و دادستانی ابلاغ کرده و این موضوع ارتباطی به دولت ندارد. متاسفانه کاندیدایی که مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته و باید به اصول و قوانین کشور پایبند باشند، بدون مطالعه به روش تخریبی خود ادامه می‌دهد.  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به تعیین کف تعرفه اینترنت موبایل با توجه به مصوبه ۲۴۹ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اظهار کرد: دو مولفه است که باید آنها را رعایت کنیم؛ یک این‌که در گذشته با این تعرفه‌ها اینترنت بین‌الملل و اینترنت داخل با یک هزینه فروخته می‌شد که از اسفندماه تعرفه ترافیک داخل بر بستر شبکه ملی اطلاعات ۵۰ درصد کاهش یافت و با توجه به این‌که مردم معمولا از ترافیک داخل استفاده می‌کنند، با این کار به مراتب برای مردم ارزان‌تر است. بنابراین برای تعرفه دیگر نیز کف قرار دادیم.
واعظی ادامه داد: با توجه به این‌که اپراتورها از نظر مالی درآمد بالایی دارند دامپینگ می‌کنند و بنابراین شرکت‌های مخابراتی و FCP که اینترنت ارائه می دهند متضرر می‌شوند. شاهد بودیم که به دلیل هزینه پایین اینترنت، کاربران حتی در منازل نیز از اینترنت موبایل استفاده می‌کردند، بنابراین ما برای حمایت از این شرکت‌ها کف تعرفه تعیین کردیم. البته ما همواره در نظر داریم که هزینه‌ای گران نشود.

همچنین مطالعه کنید:

روحانی

دوران کرونا را باید تا ۶ ماه آینده در نظر بگیریم

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی کرونا طی سخنانی اظهار داشت: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *